Kuchyně

Jak vyřešit nedostupný roh kuchyně

Od   | 

I když máte velkou kuchyň, stejně v ní řešíte každý centimetr úložného prostoru, protože platí úměra, že čím více máte místa, tím rychleji ho zaplníte. Proto přijde vhod i místo v rohu kuchyňské sestavy.

Využijte skříňku na 100 %

Každá rohová skříňka kuchyně nabízí poměrně dost úložného prostoru, ale pokud si do ní nepořídíte ten správný mechanismus, zůstane využitá přibližně jen na 30 %. Zmiňovaných 30 % nabízí totiž rohová skříňka s dvěma policemi, k nimž se dostanete jen po kolenou a věci máte možnost ukládat jen tam, kam dosáhne vaše ruka, což je fyzicky namáhavé a dost nepraktické. Většinou to končí tak, že do této skříňky uložíte věci, které kvůli nedostupnosti nebudete raději vůbec používat. Řešení stojí sice nějaké peníze, ale rozhodně se vyplatí, protože díky němu získáte cenný úložný prostor, kterého není v kuchyni nikdy dost.

Rohový výsuvný mechanismus se čtyřmi koši Magic corner, zdroj Gorenje

Rohový otočný karusel se třemi úložnými platy, zdroj Ballerina

Výsuvná plata jdou ještě povytáhnout do prostoru díky kolejničkám v mechanismu, zdroj Ikea

Magické rohy

Mechanismů do rohových skříněk je několik a jejich výběr se odvíjí od tvaru a velikosti spodní rohové skříňky. Asi nejsofistikovanější je takzvaný Magic Conner se čtyřmi výsuvnými koši, které se po dvou vysouvají ze skříňky. Druhou kategorii tvoří otočné karusely, kdy jsou na středové tyči připevněná kulatá plata, jež se otáčejí. Třetí systém kombinuje obojí, tedy otáčení i výsuv. Někteří výrobci ho pojmenovávají jako Le Mans a jsou to „ledvinky“, tedy plata vytvarovaná do tvaru ledvin, která jsou upevněná na otočné tyči a ze skříňky se celá vysouvají. Někdy je mechanismus opatřen kolejničkami, které ještě zvětší rádius vysunutí. Poslední kategorií je Space Conner a jde o plnovýsuvné zásuvky, které mají čela vytvarovaná do rohu.      

Výsuvný systém Le Mans s dvěma ledvinovými platy, zdroj TEAM 7

Výsuvná plata jdou použít i do vysokých rohových skříněk, zdroj Hanák

Zcela odlišným rohovým systémem je takzvaný Space corner, kdy jde o tvarově uzpůsobené zásuvky s plným výsuvem, zdroj Gorenje

Fotogalerie:

Nerezový, nebo barevný dřez?


You must be logged in to post a comment Login