Návštěvy bytů

Výrazný nevelký dům nabídne styl i pohodlí: Nevšední kombinace barev a moderních materiálů upoutá pozornost

Od   | 

Dům, do kterého nahlédneme, je v mnoha ohledech zajímavý a vizuálně výrazný. Zaujmou nás otevřené schody obložené krásným, přírodním odstínem tmavšího dřeva, odvážná černá výmalba na zdech příslušenství, otevřené kuchyňské police, strop v „industriálním“ provedení pohledového betonu, prvek sítí, opakujících se na skříňkách i schodišti.

Radiátor a poličky jsou za síťovými dvířky, což je praktické vzhledem ke kočičímu obyvateli domu, ale i designově zajímavé. Za černými zdmi se skrývá toaleta. Zdroj: INT2 Architecture

V patře je to pak hned několik funkčně i designově zajímavých řešení, jako je posuvná stěna mezi ložnicí a vedlejším pokojem, který zatím slouží jako tělocvična, odpočinková a relaxační místnost s vestavným patrem na odpočinek a případně spaní.

Ve schodišti jsou úložné prostory Zdroj: INT2 Architecture

Jak propojit textiliemi kuchyni s obývákem?

Zázrak na nevelkém prostoru

Interiér budí dojem velké prostornosti, přitom je dům pojatý poměrně skromně: V přízemí nalezneme obývací pokoj s kuchyní, pomyslně rozdělený jídelním stolem, s pohodlnou sedací soupravou v obývací části. Dále dole najdeme také samostatnou toaletu. Nahoře pak jsou pouze dvě nevelké ložnice, jedna na spaní s pracovním koutem a druhá pro relaxaci, mezi nimiž se dá procházet otevřením posuvné stěny. Další prostor byl získán využitím vestavného patra. Patro doplňuje koupelna se stylovou vanou, spojená s druhou toaletou. Přesto, že celková podlahová plocha domu je pouze neuvěřitelných 67 m2, vypadá celý dům prostorně, jako kdyby byl metrů dvojnásobek. A to vše díky vzdušným, jednoduchých řešením, minimalismu, co se týče dekorací, vybavení, nábytku i množství věcí.

Do ložnice se vešel i pracovní koutek. Zdroj: INT2 Architecture

Přírodní barvy a materiály

Dům je laděn do přírodních odstínů a materiálů. Kuchyň má netradiční, šedobéžový odstín až mírně do zelenkavá, nicméně do interiéru krásně zapadá. Doplněna je pracovní deskou vyvedenou v přírodním dřevě, která je na zadní straně kuchyně zvýšená pro ochranu zadní zdi. Ze stejného dřeva tmavšího, ale teplého a příjemného odstínu jsou vyrobeny i otevřené police, nahrazující svrchní skříňky. Naopak dřevo na podlaze je jemného, světlého, takřka „neviditelného“ odstínu. Vše doplňuje černá, šedá a bílá, ale díky přívětivému vzezření dřeva, množství pokojových rostlin a a zajímavých prvků interiér rozhodně nepůsobí nikterak studeně. V pokojích v patře je skladba barev a materiálů podobná, s tím, že ovšem výrazně převládá bílá.

Druhá ložnice slouží prozatím jako odpočinková místnost. Zdroj: INT2 Architecture

Fotogalerie:

Hledáte originální svítidla? 


You must be logged in to post a comment Login