Návštěvy bytů

Výrazná linie schodiště okořenila mezonetový byt: Designové nápady, které se hodí i do menších bytů

Od   | 

Ne každý má možnost bydlet v mezonetovém bytě, tak jako naše mladá rodina. A málokoho by napadlo, že některé prvky z tak velkého bytu je možné přenést i do menšího. Podívejte se s námi na domov tříčlenné rodiny, která ho nechala navrhnout a zrealizovat designovým studiem. Je to nejen příjemná procházka do puntíku sladěným interiérem, ale najde se tu i řada nápadů, které by se leckde mohly hodit.

Spodní část bytu zabírá polyfunkční prostor, který představuje spojený obývací pokoj spolu s jídelnou a kuchyní. Za hlavní dominantu lze považovat nepřehlédnutelnou linii schodiště, které vyniká díky prosklenému zábradlí. Přestože je kuchyně součástí polyfunkčního prostoru, je situována do niky, takže majitelka je v kontaktu s ostatními, ale kuchyňský prostor, který je při přípravě pokrmů často plný špinavého nádobí, neruší.  Sestava, ale i navazující jídelní stůl jsou ze stejné dřevěné dýhy. Právě kvůli její výrazné kresbě, je v interiéru použita už jen modrá výmalba, ke které skvěle kontrastuje čistě bílá barva.

Barvu kuchyně zopakujte i na jídelním stole. Interiér tak opticky propojíte.

Linie schodiště je výrazným dekorativním prvkem. Zdroj: Svoya Studio

Pohrajte si s délkou závěsných svítidel. Vytvoříte hravé uskupení, které prostor ozdobí.

Díky propojenému patru si architekti skvěle pohráli i s osvětlením. Z vysokého stropu visí několik závěsných svítidel, které jakoby levitují prostorem a vytvářejí další atraktivní prvek. Svým stříbrno-bílým provedením skvěle ladí nejen ke schodišti, ale i k 3D obkladu, který zdobí hlavní stěnu v obývací části. Z kuchyně vcházíme kolem jídelního stolu do obývací části, která byla zařízena zcela účelně a jednoduše. Stejně jako u schodiště, ani tady nechybí kruhové designové osvětlení zabírající velkou plochu místnosti. Dostatek pohodlí poskytuje prostorná sedací souprava v krémové barvě. Klasickou obývací stěnu tu ale rozhodně nehledejte, plně ji nahrazuje pouze nízká dřevěná komoda poskytující prostor pro dekoraci a doplňky. Obývací část je oproti zbytku bytu opticky vymezena obložením z tmavého dřeva.

3D obklad může zdobit i obytné místnosti

V horním patře se nachází už jen ložnice, dětský pokoj a koupelna. Efektně je vyřešena chodba, kde stěny oblečené do tapet navíc doplňuje dřevěný obklad. To vše navíc zvýrazňují LED pásky umístěné v lištách kolem stěn i obkladu. 

3D obklad zdobí hlavní obytný prostor. Zdroj: Svoya Studio

Dětské království patří malému, několikaměsíčnímu chlapci, který vybavenost ocení až za nějakou dobu. Pro svůj spokojený život zatím potřebuje především rodiče, proto byl pokoj pro tuto chvíli vybaven jednoduše a účelně. Bílé stěny doplňuje blankytné modrá tapetou s výrazným dekorem. Nechybí nízké bílé komody a rozkládací pohovka pro případné probděné noci. Vše ostatní se bude přizpůsobovat a zařizovat až časem, kdy chlapec povyroste a sám si řekne, jak by měl jeho pokoj vypadat. 

Využijte LED pásky i na méně tradičních místech

Podhledové LED pásky v chodbě vytvoří příjemnou atmosféru. Zdroj: Svoya Studio

Ani koupelna během rekonstrukce nebyla opomenuta a díky velkorysému prostoru se sem vměstnala nejen relaxační vana, ale i sprchový kout. Na vanu navazuje originální umyvadlová komoda a celý prostor doplňuje asymetrický obklad v zemitých barvách. Dostatek světla zajišťuje nejen prostorné okno, ale i prakticky uspořádané osvětlení po celé místnosti. 

Koupelna je prostorná a nese se v zemitých tónech. Zdroj: Svoya Studio

Zdroj: Svoya Studio

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login