Obývací pokoje

Jak vyplnit místo za sedačkou

Od   | 

V některých případech není vhodné umístit sedací soupravu přímo ke zdi, ale postavit ji do prostoru. Získáme tak originální řešení prostoru, ve kterém však musíme vyřešit jednu zásadní věc – jak vyplnit vzniklé místo? Nabízí se skvělé východisko – přece prakticky!

Knihovny mohou býto něco vyšší, tehdy získáme i příhodné místo pro vystavení dekorací. Zdroj: Attpynta

Volné místo si zaslouží úložné prostory

Pokud je za sedačkou místo nejen na procházení, pak ho lze skvěle využít pro úložné prostory. Skříně, skříňky, stolky – těch není nikdy dost. A proč mít v obývacím pokoji úložné prostory pouze jako obývací stěnu? Skvěle se budou hodit i za pohovku, obzvlášť pokud je vyzdobíte zajímavou dekorací. Při výběru ale prostor pečlivě změřte, aby se vám při otevírání skříňky dvířka nezarážela o předměty okolo. Dostatečný průchod za sedačkou by měl být alespoň 60 cm, ideálně 75 cm.

Zvolit můžete i prostornou knihovnu, která zabydlí celou stěnu. Zdroj: Home Style

Sáhněte po knize!

Prostor lze vyplnit i malou knihovnou, která ozdobí nejen prostor za pohovkou, ale i celou místnost. Navíc co je lepšího, než během dlouhého večera sáhnout po zajímavé knize? Volit můžete z malých knihoven, ale i polic přes celou zeď. Navíc pokud za pohovkou není dostatek místa na procházení, jednoduše lze knihovnu pověsit na zeď tak, aby začínala v úrovni pohovky. Nezapomínejte i na kvalitní lampu!

Knihy lze jednoduše vyskládat i do sloupků za pohovkou na zem Zdroj: Casamoderna

Sedací soupravy mohou být doplněny policemi i po stranách. Zdroj: Natuzzi Italia

Je libo stolek?

Na trhu najdeme i takové sedací soupravy, které  jsou doplněny zabudovaným stolkem s úložným prostorem nejen po boku sedačky, ale i za ní. Tento prostor využijeme na odkládání knih, časopisů nebo hrnečku s čajem. Skvěle poslouží i jako místo na lampu, která nám bude z rohu svítit při čtení oblíbené knihy. 

Součástí sedací soupravy může být stolek s úložným prostorem. Zdroj: Doimo salotti

Zády k oknu

Sedačka pěkně vynikne i pod oknem. Nejen že bude umístěna originálně, ale zároveň budeme mít při posezení dostatek denního světla. Navíc prostor za sedačkou – tedy parapet – můžeme dozdobit nejrůznějšími dekoracemi. Jsou-li za zády sedací soupravy francouzská okna, vynikne jejich tvar.

Máte krásné okno? Nechte vyniknout jeho tvar. Zdroj: Inpro design

Nepodceňte důležité pravidlo

Rozhodnete-li se pro umístění sezení do prostoru, pak dbejte na to, abyste neseděli zády ke vstupu. Tehdy byste si totiž neodpočinuli. Stále by vás oči táhly směrem ke dveřím, abyste viděli, zda do místnosti někdo nevstoupil. Necítili byste se bezpečně. Ideální je, když je sezení umístěno kolmo na vstup a vy vidíte na příchozí. V některých případech je výhodné postavit dvě sedací soupravy proti sobě, případně kolmo na sebe. 

Fotogalerie:

 

A které sedací soupravy jsou pohodlné?


You must be logged in to post a comment Login