Kuchyně

Jak vypadá současná moderní kuchyně a co v ní nesmí chybět

Od   | 

Máme pro vás dobrou zprávu! Kuchyně z našich domácností nevymizí. Naopak. Budou stále více zabírat prostor a budeme se v nich u barových pultů a ostrůvků scházet. Jejich zařízení ale bude tak dokonalé, že s vařením strávíme minimum času. O to déle budeme moci vychutnávat, co jsme uvařili.

Zvolíte-li pro kuchyni pudrově růžovou, získáte neotřelý interiér, který si každý zapamatuje.

Při úvahách, jak by měla současná kuchyně vypadat se v první řadě soustředíme na barevnost. Chcete-li se držet módního diktátu, pak rozhodně nic nezkazíte, zvolíte-li kuchyni v matném černém provedení. Pro koho by černá byla moc razantní, pak může zvolit standardní bílou, velkým hitem je pudrově růžová. Ať už zvolíte kteroukoliv barvu, vždy by měla být v provedení mat. Lesku odzvonilo, i když je vhodný zejména do malých prostor, protože opticky místnost prosvětluje a zvětšuje. Černá barva je kombinována s dřevěnými prvky, buď v podobě pracovní desky, nebo jsou z tohoto materiálu dvířka či záda kuchyně. Používá se standardně dub, velmi elegantně působí ořech. Provedení je bezúchytkové v naprosto čistém, elegantním tvaru.

Originálního vzhledu dodá podlaha s kovovým nádechem. Zdroj: Schuller

Pracovní deska je z umělých i pravých kamenů, hitem jsou desky z keramiky

Kuchyňská pracovní deska je ozdobou kuchyně a mělo by to tak zůstat řadu let. Proto ji výrobci navrhuji z kvalitních, odolných materiálů, kterým ostré nože, horké hrnce a pánve neublíží. Desky jsou tenké, mají sílu jen několik milimetrů a zpravidla bývají z jednoho kusu materiálu. U umělých materiálů, které lze spojit takzvaně beze spár je toto řešení snadné, u přírodních kamenů, které se těží v určitém formátu se spáře nevyhneme, ale to jen v případech, kdy je deska dlouhá víc jak tři metry. Tomuto trendu nahrává i současný hit, kterým jsou velkoformátové keramické dlaždice. Jejich délka je kolem 300 cm a kromě podlahy a stěn se z nich vyrábí kuchyňská pracovní deska i deska jídelního stolu případně další části interiéru. Dokonce se používají i k ozdobení kuchyňských dvířek.

Velkým hitem je používat keramické dlaždice na podlahu i kuchyňskou a stolovou desku. Interiér tak velmi jednoduše sjednotíte. Zdroj: Atlas Concorde

Keramikou mohou být obložená i kuchyňská dvířka. Zdroj: Kuchyně Next

Mycí a varné centrum

Elektronika zaplavila naše domovy, a tak není divu, že ji nacházíme i v kuchyni. Zatímco u spotřebičů, které stále častěji můžeme ovládat pomocí mobilních aplikací, a tak můžeme spustit nahřívání kávovaru aniž bychom ještě vylezli z postele, je nově integrována i do kuchyňských baterií. Díky tomu můžeme navolit přesné množství a teplotu vody a baterie ji napustí. V kuchyni s touto baterií nepotřebujeme odměrku ani teploměr. Baterie dokonce může být vybavena i malou kamerou, která rozpozná, co přesně uživatel omývá a podle toho spustí přesné množství vody. A jak na to přijde? Zkrátka si pamatuje kolik vody bylo při tomto úkonu použito naposledy a množství opakuje.

Použitím varného centra přímo u kuchyňského stolu získáte originální prvek. Zdroj: Atlas Concorde

Connected Kitchen umožňuje pomocí ovládače nastavit množství a teplotu vody. Zdroj: Dornbracht

Ochutnávka z toho, co jsme objevili v Miláně na Salone del Mobile

Fotogalerie:

You must be logged in to post a comment Login