Návštěvy bytů

Vymazlený mezonetový byt: K dokonalosti chyběla už jen terasa, a tak ji přistavěli

Od   | 

Mezonetový byt na předměstí přilákal k bydlení mladý pár, kterému se v brzké době narodí první potomek. Při výběru nového domova byli manželé celkem nároční a tento byt až na drobnost splnil všechny jejich požadavky. K celkové spokojenosti chyběla prostorná terasa a bazén. Nezbývalo je jen dostavět. 

Celý interiér je zařízen jednoduše a útulně. Podlahy z velkoformátových vápencových dlaždic a betonovou stěrku na stěně doplňují dřevěné prvky včetně zeleně, díky čemuž byt nepůsobí chladně a neosobně. Interiér se nese ve stejném stylu a ve sladěných zemitých odstínech, díky čemuž působí vzdušně a prosvětleně. Tomu napomáhá i skleněné zábradlí na otevřeném schodišti. Pod schodištěm tak vznikl menší úložný prostor, případně místo pro vystavení výraznější dekorace.

K otevřenému schodišti bylo zvoleno skleněné zábradlí. Zdroj: BC ARQUITETOS

Veškerý nábytek byl vyroben ze dřeva a na míru, včetně kuchyňské linky. Ta byla navržena do jedné roviny a disponuje jak horními, tak dolními skříňkami v bezúchytkovém provedení. Moderní koncept příjemně rozbíjí lednice a židle v retro pojetí. V těsné blízkosti kuchyně nechybí masivní jídelní stůl, který přímo láká k posezení. Doplňuje ho nepřehlédnutelný ikonický lustr Ingo Maurera, na který lze připevnit vzkazy či fotografie. Světle laděnou místnost v kombinaci se dřevem příjemně doplňuje kapradí umístěné na horních skříňkách.

Kuchyně z masivu poskytuje dostatek prostoru pro mladou rodinu. Zdroj: BC ARQUITETOS

V obývacím pokoji najdeme dřevěnou vestavěnou obývací stěnu, která poskytuje nejen úložný prostor, ale i policovou knihovnu a vinotéku. Šedou sedací soupravu doplňuje pohodlné křeslo s podnožkou a stylová židle. Z obývacího pokoje lze otevřít francouzské dveře, a celý prostor tak propojit s venkovní terasou, kde nechybí zeleň, příjemné posezení, ani bazén pro relaxaci. Stejně, jako u vnitřního schodiště bylo i balkonové zábradlí zvoleno z čirého skla, skrz které se lze pozorovat panorama blízkého města. 

Z obývacího prostoru lze vyjít na velkorysou terasu. Zdroj: BC ARQUITETOS

Z obývací části se po schodišti přesouváme do horního patra, kde nacházíme ložnici a koupelnu s toaletou. Téměř všechny stěny v ložnici jsou dřevěné a skvěle tak maskují vestavěné skříně na míru. Nechybí ani malý pracovní stolek s poličkami, který majitelé často využívají pro četbu svých oblíbených knih. Postel vyniká díky svému čalouněnému čelu, které prostor příjemně zjemňuje. Pozornost upoutá také abstraktní obraz na zdi, nebo nevšední lampy na nočních stolcích.

Ložnice byla téměř po celém obvodu obložena dřevem. Zdroj: BC ARQUITETOS

Koupelně dominuje velké zrcadlo, které bylo zakomponováno po celé šířce jedné stěny, a místnost tak opticky zvětšuje a prosvětluje. Pod zrcadlem našla místo dlouhá umyvadlová komoda, na kterou navazuje malá toaletka pro majitelku. Celou koupelnu bez okna prosvětlují LED svítidla, ale i vhodně zvolené barvy.

Zdroj: BC ARQUITETOS

Fotogalerie:

 

Nejčastější způsoby zavěšení záclon a závěsů

 

 


You must be logged in to post a comment Login