Kuchyně

Vylepšete kuchyni bez razantní rekonstrukce

Od   | 

Tak jako všechno i kuchyňská sestava stárne a čas od času potřebuje vylepšit. Jak ale na to, když nechcete kompletní výměnu, ale postačí proměna, ze které budete mít radost a zažijete pocit novoty? Přinášíme několik tipů, jak kuchyni snadno a rychle vylepšit.

Nejprve se na kuchyni podívejte a popřemýšlejte, co vám na ní vadí nejvíce. Je to oprýskaná pracovní plocha, zašlé úchytky nebo odřená dvířka skříněk? Nekazí celý vzhled kuchyně pouze starý obklad? 

K vylepšení kuchyně není zapotřebí razantní rekonstrukce. Zdroj: Ballerina

Výměna dvířek promění linku k nepoznání

Většina výrobců používá pro kuchyně totožné korpusy, k nimž stačí vybrat správně padnoucí dvířka. Další možností je také výroba dvířek na míru, avšak zde jde nutné počítat s tím, že se tato varianta trochu prodraží. Výměnou starých dvířek za nové si můžete dovolit i jinou barvu, než byla u původní kuchyně, a uvidíte, že nikdo nepozná, že se nejedná o originální sestavu. A protože se časem vkus i styl mění, můžete si dovolit taková dvířka, která se vám aktuálně líbí. Jejich změna nebude v budoucnu zas tak složitá. Vždy je ale důležité si dávat pozor na to, aby se nová dvířka hodila nejen k celému korpusu kuchyně, ale také k původnímu materiálu použitém mezi horními a spodními skříňkami. A samozřejmě stylově k celkovém ladění místnosti.

Pokud nechcete pořizovat přímo nová dvířka, pak jsou skvělým řešením i samolepicí fólie. Nejen že se jedná o finančně méně náročnou proměnu, ale zároveň skvěle překryjí stávají dvířka a dodají jim naprosto přirozený vzhled. Na výběr je široká škála dekorů a barev, které můžete pro svoji kuchyni zvolit. Před aplikací je důležité mít povrch dokonale odmaštěný a před samotným lepením je ideální otřít dvířka vodou s jarem. 

Dvířka kuchyně lze kompletně vyměnit nebo oblepit speciální fólií.
Zdroj: Ikea

Změna úchytek dodá kuchyni šmrnc

Úchytky se každodenním používáním opotřebovávají a postupně ztrácí původní vzhled. Zkuste je nahradit novými, které stojí pár korun, a sami uvidíte, jaký dodají kuchyni šmrnc. Na výměnu úchytek rozhodně nezapomínejte zejména tehdy, pokud jste vyměnili i všechna dvířka kuchyně, protože na novém kabátě by rozhodně staré úchytky nevypadaly dobře.  

Nové úchytky stojí pár korun a kuchyni skvěle oživí. Zdroj: Noblessa Praha

Nové obklady i barva kuchyně

Kuchyni vylepšete i pomocí nového nátěru či moderního obkladu. Stěny laďte do světlých tónů, které místnost příjemně prosvětlí. Navíc světlá barva skvěle odráží veškeré světlo, které dopomůže zakrýt veškeré rýhy, škrábance nebo důlky nejen na zdech, ale i na kuchyni. 

Velké proměny docílíte novými textilními doplňky. Závěsy, ubrus, prostírání nebo podsedák?

Chcete-li do vylepšení kuchyně trochu zainvestovat, zkuste v místnosti obměnit i obklad za pracovní deskou. Pokud se děsíte zbytečného bourání, pak vsaďte na speciální lepidla, která kuchyni vylepší bez zbytečného nepořádku. Za pracovní deskou bude skvěle vypadat například obklad s dekorem dřeva nebo i tónovací sklo v jedné barvě, které dodá kuchyni příjemný moderní vzhled. 

Nové obklady a volba světlých barev kuchyni projasní. Zdroj: Rako

Osvětlení a doplňky udělají divy

Nakonec zkuste obměnit i světla a uvidíte, že místnost naprosto prokoukne. Protože se do kuchyně z praktických důvodů moc nehodí dekorační lampy, dá se originality docílit pomocí stropního světla, které může být zároveň i zajímavým doplňkem. Do kuchyně zvolte i pár dekorací, díky nimž bude prostor vypadat útulně.

Velkou parádu uděláte vystavením kuchyňských dekorací. V drátěném programu se nebude usazovat mnoho prachu. Zdroj: IKEA

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login