Rady a tipy

Výkup regálů, odpadové hospodářství a další služby pro firmy

Od   | 

Pokud jste firma poptávající služby jako výkup regálů nebo zajištění chlazení ve výrobě či skladu, tento článek je určený právě pro Vás!

Jste firma, která se potřebuje zbavit regálů a nechce je vyhazovat nebo ničit? Firma, která potřebuje vyřešit odpad, který produkuje ať už kancelář nebo výroba? Nebo firma, která poptává zajištění chlazení pro své objekty? Máme pro Vás pár tipů, které Vám při tomto zařizování pomohou.

Regály

Mnoha firem potřebuje své prostory zařídit, aby do nich mohly bez problému ukládat své produkty nebo suroviny. Pokud Vy máte opačný problém a potřebujete se regálů z jakéhokoliv důvodu zbavit, zkuste se podívat na výkup regálů.

Výkup regálů, který zařídí přímo firma, kterou kontaktujete, je skvělá možnost, jak se efektivně zbavit nepotřebných regálů a zároveň jim ještě zajistit určitou budoucnost. K výkupu se hodí jak regály, tak i regálové systémy v malém i větším množství. Jedinou podmínkou je, aby regály byly fyzicky nepoškozené, aby se mohly “zrecyklovat” tak, že je bude moci využít zase někdo jiný.

Pokud se rozhodnete pro tyto služby, firma zajistí odbornou demontáž. Nemusíte se tak bát, že byste regálové systémy museli rozebírat sami. Po rozebrání regálů je samozřejmostí odvoz, který je na náklady kupujícího. Pokud Vás zajímá, jak to probíhá s platbou, tak peníze je možné dostat buď ihned na ruku nebo Vám bude vystavena zálohová faktura před samotnou nakládkou.

Odpady

Pokud řešíte jak se vypořádat s vyprodukovaným odpadem, ideálním řešením jsou kontejnery na smíšený odpad. Při koupi kontejneru je nezbytné brát v potaz několik faktorů.

Prvním z nich je množství odpadu, které podnik nebo firma vyprodukuje za týden. Na základě množství se vybere vhodná velikost popelnice. Dále se musí brát ohled na druh odpadu, který se produkuje. Důležité je dbát na jeho správné třídění a případně i zajištění popelnic na tříděný odpad. Musíme zohlednit také dostupné prostory, které máme k umístění kontejnerů. Ty sice musí být akorát velké, aby se do nich vešel odpad, ale zároveň tak velké, aby se vešly na pro ně určené místo.

Kontejnery se ve valné většině případů vyrábí jedním ze 2 materiálů – tvrzený plast nebo pozinkovaný plech. Nevýhodou plastových kontejnerů je, že se do nich nemůže vhazovat nic žhavého, protože by se materiál roztavil. Naopak výhodou je odolnost vůči slunečnímu záření, agresivním chemikáliím a tropickým teplotám.

Tyto kontejnery na smíšený odpad pojmou až 510 kilogramů odpadků z domácnosti, firmy i výrobního provozu. Jejich výhodou jsou zesílené boky, které zajistí to, že kontejnery při svozu nebudou praskat. Jsou také lehké, takže se s nimi snadno manipuluje a není těžké je ani vyčistit. Pokud by Vám kapacita 510 kilogramů z nějakého důvodu nestačila, můžete využít také kontejnery o objemu až 1100 litrů.

Chlazení objektu

Pokud zařizujete výrobní prostory a potřebujete chlad například kvůli skladování potravin, práci za Vás vyřeší průmyslové chlazení. Tato technologie umožňuje jak ochlazování vzduchu, tak i například chlazení při určitém procesu výroby, kdy je třeba něco okamžitě zchladit. Chladit se mohou také stroje, které při zátěži produkují nadměrné množství tepla a bez ochlazení by ztrácely na funkčnosti.

Zdroj: Veskom.cz

Při tomto typu chlazení ale vzniká obrovské množství tepla. Toto teplo by normálně uniklo do ovzduší, pokud bychom se ho nesnažili nějak využít, což je samozřejmě možné a i dobré. Díky speciálním technologiím se odpadní teplo dá znovu využít pro vytápění prostor či ohřev vody. Teplo se dá tím způsobem “zrecyklovat”, čímž se vlastně mohou vyřešit dva problémy najednou, tedy ty týkající se zimy a také ty týkající se tepla.

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login