Obývací pokoje

Vyhněte se 5 nejčastějším chybám při zařizování obývacího pokoje

Od   | 

Při zařizování obývacího pokoje bychom měli dbát na praktičnost, funkčnost, ale samozřejmě i styl. Jedině tak se v prostoru budeme cítit opravdu dobře. Přinášíme vám 5 chyb, kterých se při zařizování pokoje nejčastěji dopouštíme. Jejich náprava je snadná a rozhodně prostoru prospěje.

Víte, jaké jsou nejčastější chyby při zařizování obývacího pokoje? Zdroj: Home Style

1. Výběr barev

Při zařizování obývacího pokoje vybíráme jako první barevné kombinace, které se v místnosti budou objevovat. Mnohdy totiž v pokoji zkombinujeme příliš barev, které ve finále působí chaoticky a neútulně. Odborníci doporučují vybrat jednu výraznější barvu a k té poté ladit ostatní. Na větší plochy je vhodné zvolit neutrální odstíny a výrazné barvy zakomponovat pomocí nábytku, doplňků nebo jedné barevné stěny. 

Barvy ovlivňují naší psychiku. Zdroj: Primalex

K ruce si můžete vzít i barevné spektrum. Pokud zvolíte jednu barvu a nakombinujete ji s protilehlou, získáte výrazný kontrast. Naopak barvy vedle sebe budou působit jako jemný tón v tónu. V potaz bychom měli vzít ale i situování místnosti na světovou stranu. Místnosti na sever bývají studenější a zaslouží si teplejší odstíny barev tedy oranžovou, žlutou, některé odstíny hnědé apod. Místnost na jih snese naopak i chladné odstíny, tedy modrou, fialovou ad.

Barevné spektrum vám při výběru barvy pomůže. Zdroj: Canstockphoto

2. Sedací souprava

Dalším důležitým krokem je výběr sedací soupravy. Často sáhneme po levné variantě, která se do obývacího pokoje nemusí ani hodit, a zároveň se během chvíle sedáky prosedí, a tak ztrácí svojí funkčnost. Další chybou bývá také nesprávný výběr rozměrů. Do malých prostor často volíme velkou pohovku, díky které se sem již nic dalšího nevejde, a celkově máme problém s pohybem v prostoru. Vždy tedy volte velikost tak, aby sedačka v prostoru působila kompaktně a nezaplnila ho na maximum. Chybou také bývá situování sedačky zády ke dveřím. Při takovém sezení se necítíme dobře a nedokážeme se uvolnit. Pohovku umístěte tak, abyste měli rozhled po celé místnosti. 

Sedací souprava by měla být pohodlná a měla by zapadnout do prostoru nejen vzhledem, ale i velikostí.
Zdroj: Natuzzi Italia

Kam pro pohodlné pohovky?

 

3. Nedostatek světla

Při zařizování mnohdy chybujeme také s výběrem světla. I přestože máte velká okna, je potřeba v místnosti nakombinovat nejrůznější zdroje světla, kterými prostor osvětlíme večer, nebo během pochmurných dnů. Nedostatek světla může mít negativní dopad na naši psychiku a zdraví. Nebojte se kombinovat světla v podhledech, klasická stropní svítidla, stojací, ale i stolní lampy. Vždy ale dbejte na to, aby všechna svítidla svítila stejnou barvou a alespoň trochu k sobě vzhledově ladila. Řešením jsou svítidla s nastavitelnou teplotou a stmíváním. Jednoduše tak změníte teplé bílé světlo na studené, a intenzitu nastavíte podle potřeby.

V obývacím pokoji volte více druhů osvětlení. Zdroj: Eglo

Dopřejte svému obýváku řadu stolních lampiček

 

4. Výběr konferenčního stolku

Další chybou bývá nesprávný výběr konferenčního stolku. Ve velkém prostoru se totiž často objevují malé konferenčního stolky. Velmi důležité je ale vzít v potaz velikost sedací soupravy a k ní rozměrově volit konferenční stolek. Vhodným a trendy řešením je pořízení několika menších konferenčních stolků, které se po obývacím pokoji rozmístí. Velmi praktické jsou sety konferenčních stolků různých velikostí, které lze jednoduše v případě potřeby zasunout do sebe. 

Konferenční stolek by měl být velikostně úměrný se sedačkou a celkovou velikostí místnosti.
Zdroj: Decoland

Redakční tipy na konferenční stolky

Zdroj foto: Archiv společnosti Němec s.r.o.

5. Chyby z pohledu Feng-Shui

  • Máte v obývacím pokoji hodiny? Pak dbejte na to, aby šly na minutu přesně a aby vždy fungovaly. 
  • Pečovat musíme i o zeleň, a to tak, aby měla stále svěží zelenou barvu, neopadala a neuschla. 
  • Pokud si potrpíte na sušené květiny, měly by být vždy dekorativní. Jakmile opadají, nebo vyšisují, raději je obměňte. 
  • Žaluzie během dne nechte nahoře. Pokud je totiž necháváte spuštěné, ochuzujete se o energii, která okny do místnosti proudí.

Držte se pravidel Feng-šuej.
Zdroj: JAP FUTURE

Zdroj info: Aplikujte pravidla Feng Shui u vás doma, Kapitoly o bydlení, Náš domov v kostce

Fotogalerie:

 

Trendy jsou pohovky s možností polohování

 

 


You must be logged in to post a comment Login