Rady a tipy

Jak vygruntovat za půl hodiny, aby byl výsledek dokonalý

Od   | 

V uspěchané době má jen málokdo čas na každodenní úklid. A tak v některých případech vypadá koncem týdne domov všelijak, jen ne jako uklizená klícka. Jak ho rychle vygruntovat, když se nečekaně přihlásí návštěva? Přinášíme neotřelé rady, jak toho efektivně a rychle dosáhnout. 

Schovejte všechno, co je vidět!

V předsíní, obývacím pokoji a kuchyni jsou na zemi hračky? Přesuňte je tam, kam návštěva nevkročí! Ideální je ložnice, nebo dětský pokoj. Dále posbírejte všechny časopisy, katalogy, letáky a noviny a vyhoďte je. Roztahané boty v předsíni ukliďte do botníku a oblečení pověste do skříní nebo na věšák, nikoho přece nemusí zajímat kolik párů střídáte nebo jaké kabáty zrovna nosíte. Prádlo čekající na vyžehlení schovejte, stejně jako žehlicí prkno i sušák. 

Ukliďte boty i oblečení do botníku a skříně

Začínáme v koupelně

Čisticím prostředkem nastříkejte zrcadlo, umyvadlo a skříňky a nechte chvíli působit. Poté vezměte papírové ubrousky nebo hadřík s mikrovlákny a začněte stírat plochy od těch nejčistějších, až k těm nejvíce špinavým. Dejte si záležet na místech, kde se tvoří větší množství vodního kamene, jako je prostor okolo baterie, nebo odtok v umyvadle. Používejte kvalitní hadříky, například ty, které skvěle absorbují tekutiny a při úklidu nezůstávají žádné šmouhy. Úklid s nimi půde skutečně od ruky.

Umyté zrcadlo vyvolá prvotní dojem čistoty

Nezapomínejte ani na toaletu! V rychlosti umyjte vnitřek mísy a mokrými ubrousky otřete vnější část mísy, nádržku a sedátko. Pokud jste tak ještě neučinili, dopřejte si toaletu vyrobenou z keramiky doplněnou povrchovou vrstvou, která zamezuje usazování nečistot a je vysoce antibakteriální. Současné moderní toalety mají rovněž splachování bez kruhu, díky kterému se toaleta velmi snadno čistí.

Současné moderní toalety mají splachování bez kruhu. jejich údržba je mnohem snazší

Budete trávit čas v obýváku?

V obývacím pokoji setřete prach. Rychle otřete veškeré police, konferenční stolek, svítidla a další objekty, na kterých prach usedá nejvíce. Sedačku, křesla i židle s látkovým čalouněním očistěte válečkem, na kůži použijte dětské vlhčené ubrousky. Nezapomeňte načechrat dekorační polštářky.

Dejte si opravdu záležet s jídelním stolem! Říká se, že pokud je uklizený, vypadá uklizeně celá místnost.

K údržbě podlahy použijte mop. S moderními mopy jde vytírání raz dva, nemusíte se k hadru shýbat a neustále ho sundavat, namáčet, ždímat a opět nandavat. Mopy, které usnadňují čas mají v kbelíku zabudovanou odstředivku, která díky stlačení pedálu mop dokonale vyždímá. Při rychlém úklidu budete potřebovat jen vlhký mop, abyste setřeli nečistoty rychle a podlaha byla brzy suchá. 

Díky moderním mopům bude vytřeno raz dva! Zdroj: Vileda

I na kuchyni má návštěva zálusk

Že si návštěva nevšimne nepořádku v kuchyni? Všimne! A o to více, pokud je spojena s obývacím pokojem. Poskládejte veškeré nádobí do myčky, čímž ihned kuchyně prokoukne. Setřete pracovní plochu i varnou desku dezinfekčním odmašťovacím přípravkem. Očistěte skříňky vlhkým hadříkem tak, abyste setřeli veškeré šmouhy nebo otisky prstů. Zkontrolujte, zda je na jídelním stole čistý ubrus a doprostřed umístěte mísu s čerstvým ovocem.

Odstraňte mastnotu z varné desky i pracovní plochy

Pokud máte plnou myčku, umyjte několik kusů nádobí v ruce. Při této práci rozhodně oceníte kartáče na odstranění mastnoty a moderní houbičky s povrchem, který vyčistí, ale nepoškrábe. Nezapomeňte na designový odkapávač.

Díky moderní houbičkám i kartáčům půjde ruční mytí rychle. Nezapomeňte na designový odkapávač

Zavítá k vám návštěva na noc?

Jestliže návštěva potřebuje přespat, bude vhodné zaměřit se na matrace. Klasický vysavač s nástavcem sice vysaje nečistoty z povrchu, ale nikoliv z hloubky. V tomto případě jsou ideální ruční čističe matrací, které vám pomůžou zbavit se veškerých roztočů, alergenů a prachů. 

Pro návštěvu přes noc vyčistěte matrace

A pár tipů nakonec

  • Pokud k vám návštěva zavítá k večeru, kdy je venku tma, ztlumte osvětlení a zapalte svíčky, díky kterým nebude žádný nepořádek tolik viditelný. 
  • Zkontrolujte, zda máte čisté sklenice na víno.
  • Pro návštěvu připravte lepší nádobí, které běžně nepoužíváte.
  • Zajistěte dostatek míst k sezení.

Fotogalerie:

Tento pomocník by vám neměl chybět


You must be logged in to post a comment Login