Podlahy a stěny

Jak vybrat vhodný koberec do obývacího pokoje

Od   | 

Při volbě podlahové krytiny se někdy majitel bytu či domu ocitne v situaci, kdy přemýšlí, která je nejvhodnější. Luxusně vypadá ta dřevěná, laminátová je praktická a dlažba působí také dobře. Nesmíme však zapomínat ani na koberce, které patří k tradičním podlahovinám. Bude lepší po celé ploše místnosti, nebo vybrat jen kusovku pod sedací soupravu?

Celoplošné koberce z umělého vlákna

V případě, že jste se rozhodli po celoplošný koberec, neměl by na sebe strhávat veškerou pozornost. Proto volte jednoduchý vzor, klidně i jednobarevný, který se bude hodit k nábytku i ostatním doplňkům v místnosti a dodá ji tu pomyslnou třešničku na dortu. Tyto koberce se prodávají v metráži až do šířky 6 metrů. Máte-li omezený rozpočet, pravděpodobně vsadíte na osvědčená umělá vlákna, z nichž se koberce vyrábějí:

  • polyamid
  • polyester
  • polyakryl
  • polypropylen

Jejich výhodou je nízká cena, nechutnají roztočům, kteří se v nich nedrží a jejich nabídka je poměrně pestrá. Je třeba však počítat s tím, že nižší cena je bohužel vyvážena kratší životností.

Kusovky z přírodních materiálů

Chcete-li si připlatit a získat výrobek, který vám při dobré péči vydrží opravdu dlouho, zaměřte se na koberce z přírodního vlákna, jež bývají v nabídce jako kusovky s originálními vzory. Nejčastěji se na jejich výrobu používá bavlna nebo vlna. Na pozoru by však měli být alergici, pro něž tento typ koberců není vhodný. Na druhou stranu jejich pořízením získáte zrak přitahující designový doplněk do interiéru.

Může se vám hodit i běhoun

Vedle kusových koberců jsou v sortimentu obchodů s podlahovinami také běhouny. Více než do obývacího pokoje jsou praktičtější do chodby. Prodávají se nejčastěji v metráži, a to v různém barevném provedení. Oblíbené jsou odstíny zejména hnědé a šedé. A nechybějí ani běhouny s výraznějším vzorem.

 


You must be logged in to post a comment Login