Inspirace

Vybíráte nábytek a doplňky? Zaměřte se na praktičnost!

Od   | 

Výběr nábytku podle designu a vzhledu je často velmi individuální. Je to hlavně proto, že každý z nás může mít zcela odlišné požadavky a potřeby. Co by však mělo být při výběru zásadním kritériem, to je určitě celkový důraz na praktičnost. Jak však na to? Podívejte se na několik našich rad.

Praktické a jednoduché otevírání

Ať už vybíráte jakýkoliv nábytek do interiéru, je rozhodně třeba, abyste zajistili jeho bezproblémové a jednoduché otevírání. Pokud chcete konkrétní příklad, doporučujeme třeba osvědčené kvalitní posuvné systémy na vestavěné skříně. Mají hned několik předností. Tou první je to, že nijak nezabírají místo, díky čemuž se takový systém hodí do menších bytů. Dále je předností i fakt, že takové otevírání funguje hladce a jednoduše. Nejde ale o jediné možnosti, které se snadným otevíráním či zavíráním souvisí. Hitem jsou dnes:

  • Systémy bez úchytek
  • Měkké a plynulé dojezdy
  • Automatické výsuvy

Využijte naplno prostor

I toto nahrává do karet právě praktičnosti a ničemu jinému. Co však máme v tomto ohledu konkrétně na mysli? Že když kupujete nábytek, měl by svou velikostí, ale i tvarem plně zapadat do konkrétního prostoru. Podívat se můžeme třeba do obývacího pokoje, kam je možné pořídit rozkládací sedačky ve tvaru U. Proč právě je? Jelikož v první řadě dokonale zaplní rohový prostor místnosti, který by jinak mohl zůstat prázdný. To je jejich plus číslo jedna. Dále nadchne i jejich velikost. Nejenom, že se na ně vejde celá početná rodina, ale kromě sezení na nich můžete také ležet. I to je jasné pozitivum. K tomu přidejme možnost rozložení. Díky tomu se mohou celkem snadno stát provizorním lůžkem. Například pro neočekávanou návštěvu.

Nenechte stěny prázdné

Skutečně to nepůsobí dobře. Tím si buďte jisti. Jak tedy zajistit, že budou vypadat lépe? Stačí jediný stylový doplněk, který určitě nadchne. Jsou jím moderní obrazy, které se dnes stávají nejenom zajímavou možností, jak zeď oživit něčím unikátním. Mnoho z nich může mít i svou cenu do budoucna. Co to znamená? Zdi budou jednak dobře vypadat, jednak bude stoupat i jejich hodnota. Za několik desítek let tak mohou být velmi hodnotnou součástí interiéru. I taková je praktická stránka obrazů, pokud je koupíte ve formě originálu, ideálně od známějšího umělce.

Řešte i úložné prostory

Kdo má velký dům, ten si nemusí dělat žádné velké starosti. Co však ti ostatní? Ti by měli úložné prostory pochopitelně řešit. Ideální je volit takový nábytek, který je nabízí. Máme na mysli třeba postel, pod kterou lze najít úložný prostor dostatečné velikosti. Totéž mohou nabídnout třeba i moderní gauče, různé stolky, popřípadě i burety. Sortiment je v tomto směru stále bohatší, což je velké plus. Následně už stačí hledět na onen v úvodu zmiňovaný design.


You must be logged in to post a comment Login