Inspirace

Vybíráme ty správné tapety do moderního bytu, pro romantické duše i roztomilý dětský svět

Od   | 

Tapety patří k moderním dekoracím, kterými lze podtrhnout styl bydlení a vdechnout interiéru naprosto nový rozměr. Díky nim získá domov osobitost a neokoukaný vzhled.

Manipulaci s tapetami zvládne většina z nás, a pokud se vám přestanou líbit, jednoduše je sundáte. Na trhu naleznete vinylové tapety, které lze lehce otřít hadříkem a jsou odolné proti poškrábání.  Jejich předností je, že je můžeme nalepit i na zdi, kde není úplně rovný povrch. Další možností jsou vliesové tapety, které jsou vyrobeny z netkaných textilií a patří mezi dražší variantu. Skvěle kryjí nedokonalosti a jsou prodyšné, takže se nemusíte bát vzniku plísně. Pokud nechceme utrácet moc peněz, můžeme zvolit papírové tapety, které však jsou určeny jen na krátkou dobu. Připravte se, že jejich aplikace je náročnější, podobně jako následné sundávání. Pokud chcete naopak do tapet investovat, zvolte textilní. Jedná se o těžký materiál, jenž skvěle izoluje teplo i zvuk. 

Správný výběr tapety zajistí jednoduchou aplikaci, i případné odstranění

Do moderního bydlení, moderní tapety!

V poslední době jsou mezi moderními tapetami velmi oblíbené grafické motivy, fototapety, nebo 3D efekty. Kterým dáte přednost vy?

Grafické tapety pro extravaganci 

Grafické motivy volte do interiéru, kde budou sloužit jako dominanta. Takový styl bychom měli volit pouze na jednu stěnu, aby tapeta nepřeválcovala úplně všechno. I při umístění na jednu zeď udá grafická tapeta jasný směr, a měli bychom jí tedy vše ostatní zcela přizpůsobit. Díky tomu, že se stane dominantou celé místnosti, musíme zbytek vybavení včetně dekorací volit decentně a přiměřeně. Jinak bychom interiér proměnili v chaotický styl, kterého rozhodně docílit nechceme. 

Grafické tapety zvolte na jednu zeď a doplňte je přirozeným a decentním nábytkem i vybavením

Fototapety pro nadšence

Tento typ tapet zvolte v místnostech, ve kterých se budou vyjímat a do nichž se budou opravdu hodit. Ideální je tapetami zkrášlit obývací pokoj nebo stěnu za postelí v ložnici. Jejich pomocí umístíte na zeď v podstatě velkoplošný obraz, jímž docílíte požadované atmosféry. Před koupí volbu důkladně zvažte, abyste později nelitovali. Ideální jsou například pro milovníky přírody, kteří zastávají venkovský styl. Fototapetami nepohrdnou ani milovníci architektury a velkých měst. Co takhle zvolit tapetu některé světové metropole?

Fototapety vás jednoduše přemístí do přírody, nebo kamkoliv budete chtít, výběr ale promyslete

3D tapety si pohrají se smysly

Trendem posledních let se staly 3D tapety, které dokáží místnost opticky zvětšit, zmenšit, dokonce i protáhnout. Motiv na tapetě se neopakuje a je roztáhnutý po celé ploše stěny. 3D tapety jsou tedy originální a neokoukané. Aplikace i údržba je velmi snadná, avšak opět musíme počítat s tím, že se stanou dominantou celé místnosti a je nutné jim podřídit i ostatní vybavení. 

3D tapeta dokáže opticky změnit celou místnost

Romantické tapety nejen pro zamilované

Tapety v romantickém duchu je potřeba vybírat podle stylu interiéru. Rozhodně se nebudou hodit do ultra moderní místnosti. Skvěle však zapadnou například do venkovského stylu s nádechem Provence, zvolit je můžeme i do moderního interiéru, ale opravdu s rozvahou, aby se neplácaly dva odlišné styly dohromady. Romantické tapety mohou být posety drobnými květinami, ptáčky, nebo klíckami. Tapety v romantickém stylu se hodí jak do obývacího pokoje, tak i do kuchyně, ložnice a chybu neuděláte ani jejich aplikací v koupelně. Místnost díky nim dostane naprosto jiný rozměr.

Koupelna je sice nevšední místo pro tapety, ale díky užití romantických vzorů vypadá skvěle

Romantické vzory tapet se hodí do venkovského stylu, decentně je lze sladit i s moderním stylem

Podtrhněte dětský pokoj tapetami

Dětské království nemusí být vymalované pouze klasickou barvou. Ideální volbou jsou tematické tapety, které z dětského pokoje udělají opravdu roztomilou místnost, ve které se bude cítit skvěle každé dítě. Vybírat můžeme nejen z klasických dětských motivů, ale i z decentních mraků, či barevných vzorů. Do dětského pokoje se skvěle hodí i jako prostředek rozvíjení dětské fantazie. Podporují nejen myšlení, ale dítě díky nim i více vnímá okolní svět. Při výběru tapety pro děti si dejte záležet na materiálu a lepidlech. Kvalitní materiál by měl být prodyšný, a barvy by neměly obsahovat rozpouštědla. 

Tapeta v duchu noční oblohy je skvělou volbou do dětského pokoje

I „obyčejné“ mraky dokáží vykouzlit neobyčejný dětský pokoj!

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login