Dětské pokoje

Vybíráme bezpečný a pohodlný sedací vak pro děti

Od   | 

Tento kousek nábytku je oblíbený nejen mezi dospělými, ale díky svému neformálnímu designu, pohodlnosti a nejrůznějším možnostem tvarování také u dětí. Ty se na něm mohou nejen pořádně vyblbnout, ale také pohodlně usadit. Jenže ne každý vak je pro děti vhodný. Je třeba klást důraz na pohodlí, a hlavně na bezpečnost.

Bezpečnost na prvním místě

To, aby byl sedací vak bezpečný, by měla být priorita pro každého rodiče. Zaměřte se proto na tyto vlastnosti:

  • Materiál – měl by být nezávadný, pokud možno hypoalergenní a ve vašem vlastním zájmu dobře udržovatelný. Za nejvíce bezpečné a dobře udržovatelné se považují měkké tkaniny, jako mikrovlákno.
  • Výplň – typ výplně, který je uvnitř pytle, by měl být bezpečný s ohledem na věk dítěte. Například malé pěnové kuličky nejsou zrovna nejvhodnější pro ty nejmenší.
  • Zipy a švy – velmi důležitý bod, obzvláště u méně vhodné výplně. Děti rády zkoumají a špatně ušitá místa, nebo povolené zipy by mohly udělat mnoho škody. Existují i modely s bezpečnostními mechanismy, které nedovolí dětem dostat se dovnitř.

Pohodlnost a údržba je také důležitá

Bezpečný vak je sice fajn, ale pokud není pohodlný, pak byla veškerá práce s výběrem zbytečná. Je tedy důležité se podívat i na tohle:

  • Velikost a tvar – vybírejte tak, aby byl sedací vak pro děti adekvátní k jejich věku a velikosti. Co se týká samotného tvaru, některé děti preferují pevnější sedací pytle, zatímco jiné chtějí měkčí a více “objímavé”.
  • Podpora – zaměřte se na sedací vaky s dostatečnou podporou pro páteř. Pohodlné polstrování zajistí, že se dítě bude cítit jednak dobře, a navíc nebude mít problémy s bolestmi zad. Oblíbené jsou v této souvislosti dětské sedací pytle ve tvaru hrušky.
  • Udržovatelnost – kdo má děti, tomu rozhodně nemusíme říkat, jak zvídavé a nepořádné občas jsou. Proto je vhodné vybrat takové materiály, které jsou buď lehce udržovatelné nebo disponují snímatelným potahem, který lze prát při nízkých teplotách.

You must be logged in to post a comment Login