Architektura a design

Vyberte si správné dveře a mějte svůj byt krásnější

Od   | 

Už několik let vládne modernímu bydlení trend směřující k minimalismu. Estetická čistota a elegance už není doménou pouze prémiových projektů a stále častěji se uplatňuje i v běžných novostavbách a rekonstrukcích. Důkazem toho jsou stále běžnější instalace dveří se skrytými zárubněmi Dorsis.

Bezobložkové pouzdro pro posuvné dveře

Minimalismus totiž neznamená jenom mít v interiéru málo nábytku – je to přístup, který vede k souladu všech interiérových prvků na bázi střídmosti a elegance, k čemuž jsou například dveře se skrytou zárubní  Dorsis naprosto ideální. Umožní srovnat dveře a zárubeň do jedné roviny se zdí, což sice zní jako detail, ale ve skutečnosti to vnese do interiéru zcela nový charakter.

 

Skrytá zárubeň jako designový prvek interiéru

Dlouhá léta jsme byli zvyklí na dveře se zárubní, která „rámovala“ dveřní prostor, společně s prolisy ve dveřích prakticky dominovala celému prostoru. V lepším případě byly zárubně natřeny barvou podobnou omítce, v panelácích pak byla často přiznána kontrastní barva kovové zárubně.

„Dnešní trendy bydlení nám umožňují pracovat nejen s barvami, ale i samotnou konstrukcí a designem dveří,“ říká David Velímský, jednatel společnosti Dorsis. „Zákazníci usilují o čistší estetiku prostoru, minimalismu velí upozadit konstrukci zárubně a zalícovat dveře se stěnou. Nezapomeňte také na to, že skryté zárubně umožní zachovat co největší průchodnost dveřního prostoru.“

Kontrastní designové dveře Fortius-52 se skrytou-zárubní

Všichni chceme řešení na míru našemu bytu

Koncept dveří a zárubní Dorsis umožní volit finální řešení skutečně na míru vašemu interiéru. Chcete dveře až ke stropu? V pořádku, můžete počítat s dveřmi s výškou až 3500mm, tedy až ke stropu většiny místností. Problémem nejsou dokonce ani šikmé střechy podkrovních prostor.

Dveře se skrytou zárubní můžete instalovat ve zděných domech, dřevostavbách i do běžných sádrokartonových příček. Možná oceníte i speciální varianty bezzárubňových dveří – například akustické dveře FortiusAkustic dokážou snížit zvukovou průchodnost až o 37 decibelů, což oceníte například u dětských pokojů nebo ložnic. Jedinečné jsou také bezzárubňové bezpečnostní dveře, které vám umožní využít eleganci skryté zárubně už při vstupu do vašeho bytu.

Volba barvy a designu, to nás baví nejvíc

Ano – vybrat si správný design a barvu dveří je pro nás často důležitější než konstrukce. Právě v tomto ohledu nám celý koncept Dorsis nabízí netušené možnosti. Naším úkolem je rozhodnout se, jakou roli mají dveře v interiéru hrát – má dveřní plocha zcela splynout se zdí, ladit s provedením okolního nábytku nebo dominovat celému prostoru zcela odlišnou barevností nebo třeba obložením keramickými či kamennými obklady?

Přírodní dýha na dveřích představuje pochopitelnou klasiku – barevnost kvalitní přírodní dýhy do interiéru vždy vnese příjemný pocit zabydlenosti. Chcete-li dosáhnout skutečného souladu s interiérem, Dorsis dokáže zajistit použití dýhy, jakou využije i váš dodavatel nábytku – výsledný efekt je pak opravdu dokonalý.

Dveře se skrytou zárubní se dokážou v prostoru zcela upozadit, stačí je pojmout ve stejné barevnosti a provedení, jakou má okolní zeď, ze vzorníku barev RAL si jistě vyberete. Dveře lze opatřit i stěrkou a natřít, výsledkem je splynutí zdi a dveří do jedné roviny, viditelná je pouze klika a tenká spára.

Chcete, aby vaše dveře zmizely a nepoutaly v prostoru pozornost? Použijete skryté zárubně a na dveře stejný dekor jaký máte na stěně.

Pokud chcete bezzárubňové dveře „zasadit“ do netradičně řešeného prostoru (dřevěný obklad stěn, tapety a podobně), určitě volte prémiové řešení DorsisFortius – ať už budou dveře vyrobené z dekorovaných či barvených laminátových desek nebo budou obložené keramikou či dokonce kameny, vždy dokážete umocnit celkový charakter vašeho bytu či domu.

Skrytá zárubeň s dveřmi Fortius 52

„Estetiku bydlení neovlivňují jednotlivé prvky zvlášť, ale celkový soulad mezi nimi. Náš koncept dveří se skrytou zárubní nežádá dominanci v prostoru, naopak – svou variabilitou dokáže sladit dveřní prostory s interiérem, upozadit rušivé prvky a podpořit celkový charakter bytu či domu,“ dodává David Velímský z Dorsisu.

Hliníková příčka Digero s posuvnými dveřmi v kombinaci s dveřmi Fortius.

 

VÍCE TAKÉ NA WWW.DORSIS.CZ

 

 


You must be logged in to post a comment Login