Ložnice

Vyberte si designovou a kvalitní postel za dobrou cenu

Od   | 

Designové postele jsou vkusné, pohodlné a zároveň kvalitní. Musí vypadat dobře, ale přinášet i kvalitní spánek. Pokud zvolíte správně, postel vnese do vaší ložnice trošku luxusu.

Designová postel může mít mnoho podob. Nemějte strach, že by současné trendy diktovaly, abyste si ustlali ve vesmírné lodi nebo třeba velikém hamburgeru. Velmi pěkné designové postele vyrábí společnost Materasso Slovakia. Podívejte se na galerii designových postelí.

Designové postele, které vám udělají v ložnici parádu. Zdroj: Materasso.cz

Jak vybrat kvalitní postel?

Jak poznáte kvalitní postel, která se nerozvrže po třech převaleních? Přečtěte si následující tipy:

Vybírejte postel s bytelnou konstrukcí

Nejprve se zaměřte na dobře provedenou bytelnou konstrukci. Jednou z možností konstrukce postele je tzv. boxspringový základ. Je to systém, kde tělo postele tvoří korpus a pružinový systém. Nenajdete zde rošty. Takové postele jsou velmi stabilní a poskytují dobrou oporu pro matraci.

Do postele patří kvalitní rošty

Základ postele byste tedy neměli podceňovat. Pokud zvolíte dobře zpracovaný základní díl s rošty, na roštech nešetřete. Zdá se sice, že jsou pouze podložkou pod matraci, ale jejich vlastnosti dotvářejí vlastnosti matrace.

Vaše tělo si zaslouží kvalitní matraci

Pro pohodlný spánek je samozřejmě také důležitá kvalitní matrace. Její výběr je běh na dlouhou trať, ale obecně můžeme poradit, že jsou pro většinu spáčů ideální středně tvrdé matrace. Příliš měkká není pro polohu páteře ideální.

Pokud vás láká ve spánku pocit bezpečí, sáhněte po matraci s paměťovou pěnou, nebo alespoň po tzv. topperu, tedy vrchní slabší matraci z této pěny. A i v případě, že nejste alergici, vám pomohou hypoalergenní matrace.

Když budeme myslet na praktickou stránku věci, kvalitní designová postel by také měla nabídnout úložné prostory. Další velmi užitečnou složkou jsou pratelné potahy matrace.

Návrháři nábytku přicházejí z různými výstřelky. Tyto ale zůstávají jen pro pobavení

Trendy jsou zvýšené postele i vysoká čela

Někdy stačí pár detailů a postel je rázem o třídu jinde než všechny ostatní. Co tedy dělá zázraky, kvůli kterým postele působí tak krásně a honosně? Hodně práce na designu udělá čelo postele.

Aktuální trend jsou vysoká čela

Vysoká čela mohou být zdobená, jiná velmi jednoduchá. Každopádně, pokud je čelo vyšší, působí postel více luxusně. Další, co je na luxusní posteli důležité, jsou potahy. Čalouněné postele patří mezi nejkvalitnější. Obyčejné postele z dřevěné překližky nikdy nedokáží zajistit takové vlastnosti, jako postele v celku.

A jakou zvolit barvu? Nebojte se jich. Postel nemusí být pouze černá nebo bílá. V kurzu jsou různé pastelové barvy, nebo i červená a oranžová. Takové postele se pak snadno stanou dominantou celé místnosti. Dalším trendem jsou zvýšené postele. Stejně jako vysoká čela, i vysoké postele působí velmi luxusně. Jejich nespornou výhodou je jednodušší ulehání a vstávání z postele.

Návrháři nábytku přicházejí z různými výstřelky. Tyto ale zůstávají jen pro pobavení

Ta pravá postel je dlouhodobá investice

Cena designových postelí se pohybuje okolo 20 tisíc korun. Kupujete si oázu klidného spaní i příjemných chvil. Zároveň si pořizujete velké úložné prostory. A pokud budete vybírat správně a nebudete šetřit na špatných místech, kupujete si postel na mnoho let. Je to tedy dlouhodobá investice, která se vyplatí. Kam jinam investovat, než do vlastního kvalitního a příjemného odpočinku?

Nevíte, kde postele pořídíte? Pomoci vám může vyhledávání prodejen, které prodávají kvalitní značku Materasso.


You must be logged in to post a comment Login