Koupelny

Výběr podlahy do koupelny? Neomezujte se pouze klasickou dlažbou

Od   | 

Při výběru podlahy do koupelny většinou sáhneme po klasické dlažbě, která se zkrátka řadí mezi ideální krytiny vhodné do koupelny. Pokud ale toužíte po něčem jiném, máte na výběr. Dnes se již do koupelny nemusíte obávat zvolit vinylovou, dřevěnou nebo třeba betonovou krytinu. A tím to rozhodně nekončí. Inspirujte se s námi.

Podlaha do koupelny musí být odolná vůči vlhku a mokru. Zdroj: Atlas Concorde

Vinylová podlaha

Vinylové podlahy dnes často volíme v celém interiéru a není divu. Jejich věrohodná imitace dřeva, ale i kamene, nebo široká škála barev a odstínů zkrátka u uživatelů boduje. Velkou výhodou je nejen voděodolnost, ale také to, že vinyl nepropustí žádné nečistoty. Při výběru takovéto podlahy se ujistěte že vinyl, který jste si vybrali, je opravdu vhodný do vlhkého prostředí.  

I vinylová podlaha je do koupelny vhodná, stačí aby byla přizpůsobena do vlhké místnosti. Zdroj: Geberit

Laminát

Přestože se použití laminátové podlahy v koupelně může zdát jako absolutní nesmysl, opak je pravdou. Pokud si vybereme opravdu kvalitní materiál od spolehlivého výrobce, který je ošetřen úpravou do vlhkého prostředí, není problém tuto podlahu do koupelny zvolit. Provedení laminátu je opravdu nepřeberné, věrohodně imituje dřevo a jiné přírodní materiály. 

 

Jaké tlačítko k toaletě?

 

Dřevěná podlaha

V posledních letech se nejen v hotelových prostorech, ale i v domácnostech objevuje dřevěná podlaha, u které převažuje spíše exotické dřevo jako je teak, bambus nebo merbau. Je však opět nutné vybírat takovou dřevěnou podlahu, která je ošetřena voděodolnou úpravou a voda jí nijak neuškodí. Výhodou dřevěné podlahy je také to, že příliš neklouže, a proto se nemusíte obávat nechtěných úrazů. Zvolíte-li do koupelny speciálně ošetřené dřevo, můžete jeho voděodolnost zvýšit ještě impregnací. I tak ale pamatujte na pravidelné a intenzivní větrání místnosti. 

Oblíbené je také dřevo, do koupelen se však většinou volí exotické druhy.
Zdroj: Geberit

Betonová stěrka

Oblíbeným prvkem v domácnostech je nyní betonová stěrka, která nemusí být použita pouze na stěně. Skvělou příležitostí je betonovou stěrku aplikovat také jako koupelnovou podlahu. Díky ní místnost dostane naprosto jiný rozměr a nevšední atmosféru. Do koupelny lze zvolit buďto epoxidovou, polyuretanovou, nebo cementovou stěrku. V každém případě je ale potřeba ji ošetřit speciálním olejem, voskem, nebo lakem, díky kterému se stane voděodolnou. Na výběr je široká škála barevných odstínů a navíc díky absenci spár je ideální na úklid. 

Betonová stěrka může na stěnách volně navazovat na podlahu. Zdroj: Němec

Kamenná a keramická dlažba

Pokud jste však přece jen zastánci klasické dlažby, pak máte na výběr buďto kamennou, nebo keramickou. Kamenná dlažba je sice několikanásobně dražší, ale na druhou stranu se vám odvděčí odolností a dlouhou životností. Na výběr je široká škála dekorů, ale i provedení. Rozmyslete dobře, zda zvolíte matnou, lesklou či opalovanou úpravu. Druhým řešením je keramická dlažba, která je cenově přijatelná. Na trhu opět najdete nepřeberné množství provedení, barev a dekorů. Velmi oblíbená je velkoformátová dlažba, která vypadá elegantně díky menšímu množství spár a zároveň je praktičtější na úklid. 

Trendy jsou velkoformátové dlažby. Zdroj: Koupelny Ptáček

Fotogalerie:

Zdroj info: Forbo, Koupelny Ptáček, Atlas Concorde

 


You must be logged in to post a comment Login