Dětské pokoje

Vybavujeme dětský pokoj od A do Z

Od   | 

Stylový a funkční je pouze takový dětský pokoj, který je vybudován zcela od základů, a to se vším všudy.

Dětský pokoj vůči světovým stranám

Počítejte s tím, že v dětském pokoji si budou děti hrát, odpočívat a učit se. Proto je nutné tu zřídit ideální podmínky po celý den, a to i přesto, že dopoledne budou ve školkách a školách. Obecně se doporučuje situovat dětský pokoj na jiho-západ, protože bude jejich teritorium co nejdéle osvětleno v odpoledních až nočních hodinách. Na jih tu bude hodně teplo, což můžeme řešit slunečními zábranami. Pokoj na sever bude tmavý a studený, proto vůbec není vhodný. Bude-li pokoj na východní stranu, pak děti bude budit východ slunce. 

Výběr podlahové krytiny a barevnost

Víte, kde si děti hrají nejčastěji? Na podlaze. Proto právě ji pořiďte kvalitní a nezapomeňte na vhodnou barevnost. V posledních letech patří mezi oblíbené podlahové krytiny ekologické, které jsou bez umělých materiálů a barviv. Kromě dřevěných podlah sem řadíme podlahy purline a jedinečné korkové podlahy, nebo marmoleum. Podle zvoleného materiálu a způsobu pokládky můžeme na podlaze vytvořit obrazce s dětskými motivy (skákací panák, zvířátka apod.). Zejména v dětském pokoji se nemusíte bát výraznějších barev. Děti je vnímají jinak než dospělí a jsou rády v barevném prostředí.

Specifický dětský nábytek

Dávat dětem do pokoje starší nábytek může být součástí provizorního řešení, nicméně v dnešní době je na trhu mnoho pěkných dětských sestav za přijatelné peníze. Ten nejlepší dětský nábytek je dokonale sladěný a prodává se v sadách. Postel, šatní skříně, pracovní či herní stolek a jiné součásti vyrobené ve stejném duchu.   

Čím interiér dětského pokoje doladit?

Lustry nemusejí být nutně s dětskými motivy. Počítejte s tím, že i vaše ratolesti budou postupně stárnout. Z malých rošťáků se stanou studenti a z malých princezen skoro dospělé šikovné ženy. Počítejte i s tím, že v dětském věku jste ocenili především hračky. Takové úžasné 3D puzzle vypadá fantasticky, a navíc dokáže děti zabavit. Ty si rozvíjí svou šikovnost a představivost. Perfektní jsou i společenské hry pomáhající se sociálními vazbami. 

Text: PR, Foto: archiv

You must be logged in to post a comment Login