Koupelny

Jak vybavit panelákovou koupelnu?

Od   | 

Koupelna, tolik potřebné a přesto často přehlížené místo v našich domovech. Obvykle jsou koupelny zároveň i nejmenší místnost, kterou v bytě či domě najdete, ale i přes to mohou být zařízené ve velkém stylu. Pojďte se s námi podívat na inspiraci pro koupelny, které nabízí opravdu málo prostoru.

Mezi ty úplně nejmenší patří panelákové koupelny, kde se všechny věci musí vejít na prostor kolem čtyř metrů čtverečních. I v takových prostorech však můžete vykouzlit moderní koupelnu, která bude funkční a zároveň bude lahodit oku. Stačí si jen pohrát s barvami a chytře rozmístit úložné prostory.

Hlavním dilematem u panelákové koupelny jistě bude rozhodování mezi vanou a sprchovým koutem. Tento rozpor je potřeba si vyřešit hned na začátku. Sprchový kout je praktický a dokáže šetřit prostor, na druhou stranu, naložit se do vany a užít si relax se vším všudy, to má taky něco do sebe. Na trhu se dají sehnat i malé vany, které vám to umožní, většinou jsou rohové a nezabírají tolik místa. Nebudete se tak muset své oblíbené kratochvíle vzdát a zároveň získáte cenné centimetry.

Využijte prostor na maximum

Když máte malou plochu na zemi, musíte se pustit do výšky. Využijte veškerý prostor od podlahy až po strop. Místo samostatně stojících regálů a skříní pořiďte ty, které se dají zavěsit na zeď. Na zemi vám pak vznikne prostor, který se dá využít jinak.

Pokud je potřeba nechat v koupelně i pračku, pak pro panelákové koupelny volte slim modely s vrchním plněním, které nezaberou tolik místa.

Využijte barvy ve svůj prospěch

Světlé barvy pomohou váš interiér osvětlit a opticky zvětšit. I malá koupelna tak může opticky vypadat prostornější a vzdušnější. To platí nejen pro barvu stěn, ale i nábytku a dalších doplňků, jako jsou ručníky a předložky a koberečky. Vedle bílé barvy můžete použít světle žlutou, modrou nebo jemnou broskvovou.

Vybírejte vzory a barvy, které se vám líbí a vyvolávají ve vás příjemné pocity, jedině tak se budete v koupelně dobře cítit. Pomocí volby správných barev a doplňků dokážete vyčarovat luxusní koupelnu, kterou vám budou vaši hosté závidět.

Vhodnými doplňky a barevnými koberečky dokážete prostor hezky zútulnit, nepodceňujte proto jejich výběr. Vedle barevných kombinací dbejte také na materiály, ze kterých jsou vyrobené. Přeci jen se jich budete dotýkat bosou nohou. Vybírejte koberečky z přírodních materiálů, které jsou na dotyk příjemné. Rubová strana by měla ideálně mít protiskluzový povrch, abyste předešli uklouznutí.

Bezpečnost je v koupelně velice důležitá, možná byste se divili, kolik domácích úrazů se uskuteční právě v koupelně.

V současné době můžete vybírat z nepřeberného množství barev a vzorů, které vám výrobci nabízí. Pokud chcete, aby vaše doplňky vydržely co nejdéle, dejte přednost kvalitním českým výrobkům, které jsou prověřené řadou spokojených zákazníků.

Zdroj obrázku: Shutterstock.com

 


You must be logged in to post a comment Login