Rady a tipy

Kde všude můžete doma využívat dřevo?

Od   | 

V souvislosti s moderním bytovým designem se do popředí stále více dostávají různé moderní materiály. To však neznamená, že by se mělo zapomínat i na ty klasické. Sem patří třeba dřevo, které má mnoho skvělých vlastností.

Dřevo je odolné, skvěle vypadá a má dlouhou životnost. Pokud ho i vy chcete v interiéru využít, přinášíme několik tipů, Jak ho doma použít.

Nábytek je základem

První možnost, jak využít dřevo v interiéru, je spojená s pořízením kvalitního dřevěného nábytku. Nejenom, že zde naplno využijete kvalitativní vlastnosti dřeva, ale zaujme vás i to, že nábytek bude velmi dobře vypadat. Naším tipem jsou vestavěné skříně na míru, které patří mezi jasný hit tam, kde je třeba řešit dostatek úložných prostor. A to je dnes v každém domě, a samozřejmě také v každém bytě.

Nezklame ani dřevěná podlaha

I když má poměrně silnou konkurenci, stále se jedná o variantu, která kombinuje skvělý vzhled a vysokou kvalitu. Jednou z osvědčených možností je určitě klasická dlážkovice. Možné je zvolit hned několik různých variant. Podlahu tak můžete mít třeba smrkovou, může být vyrobena z borovice, nebo z unikátního červeného smrku. Ve všech případech oceníte dlouhou životnost, i při každodenním a také celkem náročném používání.

Ze dřeva mohou být vyrobena i okna

Pokud máte v bytě nebo domě ještě stará okna, jsou právě z tohoto materiálu vyrobena. Mnoho lidí v rámci výměny sice volí moderní plastová okna, ale to není jediný materiál, který lze zvolit. Chybu rozhodně neuděláte, pokud se vrátíte k osvědčené klasice. A tou je právě dřevo. Už jenom proto, že vypadá mnohem lépe, než nevzhledný bílý plast. I zde oceníte i dobré kvalitativní vlastnosti, nebo to, že okna ze dřeva nevyžadují nijak zvlášť náročnou údržbu.

 


You must be logged in to post a comment Login