Rady a tipy

Co všechno byste si měli zodpovědět před pořízením domácí posilovny?

Od   | 

Fitness centra jsou zavřená a kdo ví jak dlouho tomu tak ještě bude. Není tak divu, že si lidé čím dál tím častěji pořizují posilovnu domů. Často u toho však chybují. Jak si vybavit domácí posilovnu, která vám bude efektivně sloužit dlouhé roky?

Zvažte své prostorové dispozice i rozpočet

Před nákupem vybavení je nejdůležitější reálně zvážit své možnosti.

Kolik máte na posilovnu prostoru? Ideální je, pokud se jedná o celou místnost. Skvělou posilovnu si však můžete vytvořit téměř na jakémkoliv prostoru. Pro minimalistickou verzi vám stačí opravdu jen koutek v obýváku či ložnici.

To samé platí pro rozpočet. Pokud máte k dispozici desetitisíce na investici do domácí posilovny, můžete si postavit místnost, kterou od fitka nerozeznáte. I se dvěma tisíci si však můžete vytvořit prostor, ve kterém si skvěle zacvičíte.

Jak vybavit malou, střední či velkou posilovnu?

Malá posilovna s menším rozpočtem

Máte k dispozici jen málo místa a investovat se vám do domácí posilovny také moc nechce? V takovém případě se vám bude hodit:

  • kettlebel
  • švihadlo

Dohromady nebudete na uskladnění těchto nástrojů potřebovat téměř žádný prostor. TRX můžete zavěsit do dveří pouze na cvičení a po něm uklidit. A švihadlo? To se vám vejde třeba i do kapsy.

Přitom s těmito třemi nástroji zvládnete složit komplexní trénink obsahující pro celé tělo.

Střední posilovna se středním rozpočtem

Pokud máte k dispozici větší prostor a můžete vrtat do stěn, určitě vám v posilovně nesmí chybět hrazda a bradla. Shybování je jedním z nejzákladnějších pohybů a rozhodně by nemělo chybět v žádném kvalitním tréninkovém plánu.

Ze strojů doporučujeme sáhnout po veslařském trenažeru – nezabírá příliš místa a současně na něm posílíte každý kousek těla.

Velká posilovna s vysokým rozpočtem

Pokud máte k dispozici celou místnost, doporučíme vám všechno předchozí vybavení. Navíc se však může hodit i boxovací pytel. Ten uvítají nejen milovníci bojových sportů, ale také všichni, kdo se chtějí po dlouhém dni aktivně zbavit nahromaděného stresu.

Posilovací lavice je vhodná jako kvalitní opora pro základní cviky s činkami, kettlebelem, ale i s vlastní vahou. Můžete ji používat jak pro ulehčení některých cviků (například kliků) tak i naopak pro jejich ztížení.

Postavte si svou ideální posilovnu s Efitness.cz!

 


You must be logged in to post a comment Login