Inspirace

Vsaďte na alternativní vánoční stromky: Ušetříte čas i peníze

Od   | 

Touha po jedinečném a originálním svátečním stylu si žádá vyzkoušet alternativy vánočního stromku. Jeho výběr znamená, že se nebudete muset starat o opadané jehličí nebo o zavlažování stromku. A co je ještě lepší, rychle se aranžují a snadno se skladují – nemluvě o perfektním způsobu vánoční výzdoby, pokud tradiční stromky prostě nejsou váš styl.

Rádi pečete? Upečte si vánoční stromek. Zdroj: Canstockphoto

Ať už hledáte nápad na vánoční stromeček, který by byl odvážným projevem místo jedličky, nebo jako doplňkový stromeček do chodby či dokonce do ložnice, alternativní stromky vás jistě zaujmou.

Milovníci přírodních materiálu si oblíbí dřevěné vánoční stromky. Zdroj: Pexels

Existuje celá řada alternativ vánočních stromků, od rustikálních větviček a moderních závěsných designů až po minimalistické papírové stromky. Každá alternativa má odlišný styl a nabízí moderní nádech standardních stromků (skutečných i umělých). Papírové vánoční stromky jsou lehké a snadno se sbalí, zatímco dřevěná větvička s LED světly dodá vašemu domovu rustikální vzhled. Pro luxusní vzhled zvolte kovový, skleněný nebo drátěný vánoční stromeček.

Kam pro pohodlné jídelní židle?

 

Ve skutečnosti mnoho designérů a nadšenců moderních bytových dekorací neustále nově definuje sváteční dekorativní tradice se svým vlastním pojetím slavnostního zdobení. Tyto alternativy vánočních stromků mohou být daleko od normy a tradic, ale dodávají každému prostoru osobitost a hladce se mísí s výzdobou domova.

Vánoční stromek na zeď

Pokud nemáte místo na objemný stromeček, zkuste jej připevnit na zeď. Tento efektivní design je hezkou alternativou k běžným vánočním stromkům a obsahuje kombinaci šišek, zeleně a zářivých LED světýlek. Pro minimalistický, rustikální vzhled vánočního stromku se vzdejte všech girland a zeleně a ponechte si jen větve, které můžete umístit na stěnu. Je to skvělá alternativa vánočního stromku pro každého, kdo chce ustoupit od tradičního konceptu a ušetřit nejen svůj čas, ale i peníze. Pro slavnostnější vzhled přidejte ozdoby a osvětlení.

Stačí pár větví na zdi a ty můžete vyplnit dle libosti – vánočními ozdobami, sušenými prvky, perníčky… Zdroj: Canstockphoto

Dekonstruovaný vánoční stromek

Pro moderní pojetí vánočního stromku vyzkoušejte tuto dekonstruovanou verzi. Použijte girlandu nebo chvojí k vytvoření tvaru stromu a umístěte nahoru zářivou hvězdu, která podtrhne konečný vzhled. Jednoduchý kutilský projekt, který je ideální pro moderní majitele domů s dětmi nebo domácími mazlíčky, jejichž touha hrát si s ozdobami je silnější.

Tato varianta je vhodná pro domácnosti s hravými domácími zvířaty. Zdroj: Pexels

Vánoce ve váze

Vyměňte strom v plné velikosti za stolní aranžmá s použitím větví nebo chvojí. Vezměte myšlenku na vánoční stromeček a znovu si představte všudypřítomné styly. Vyberte si větve, které najdete na vašem vlastním dvorku, a moderní ozdoby, které dodají sváteční tradici minimální šmrnc s rustikální stránkou. Větvičky postavte do pevné vázy zatížené pískem, aby se nepřevrhly.

Vánoční váza vytvoří více parády, než si myslíte. Zdroj: Pexels

 

Víme, kde je největší výběr obkladů a dlažeb

 

Moderní pampová tráva

Jako tzv. národ zahrádkářů milujeme pampovou trávu na svých zahradách, tak proč ji nepřinést dovnitř? Tato jemně růžová pampová tráva dodává malým prostorům okamžitou sváteční náladu. Pampová tráva může měřit od pár centimetrů až do délky 2 metrů. Je ideální do komerčních prostorů, kanceláří nebo do něžných bytových interiérů. Doplňte svůj dekor pampové trávy v podobě vánočního stromečku sezónním věncem nebo kyticí.

Stromek z pampové trávy je aktuálně trendy. Zdroj: Pexels

Papírový vánoční stromeček

Papírové stromky evokují pocit roztomilosti, pokud jde o alternativní vánoční stromky. Vyberte si ze slonové kosti, vínového, fialového nebo zeleného provedení v malých, středních nebo velkých velikostech. Ať už je kombinujete, nebo se rozhodnete pro monochromatický vzhled, jsou dokonale úsporné, pokud nemáte místo a čas pro tradiční stromeček. Postavte je na krbovou římsu, poličku nebo jako středobod na jídelní stůl a dodejte svému domovu útulnou atmosféru. Vše, co potřebujete, jsou barevné kusy papíru, lepidlo a vánoční osvětlení pro moderní alternativu, která je stejně slavnostní jako ta klasická. Způsobů, jak se vyřádit na papírovém stromečku, je hned několik. Inspirujte se obrázkem, nebo vyzkoušejte origami.

Papírový vánoční stromek je ideální do dětských pokojů. Zdroj: Pexels

Když už doma máte živý/umělý stromek

Pokud už doma máte svůj vánoční stromek, ale toužíte po moderním nádechu, nemusíte se obávat. Řešením je sněhově bílý stromeček. Bílý stromek je ultramoderní volbou pro ty, kteří si potrpí na moderní dekorace. Vyberte si zářivě bílé akcenty, světla a ozdoby, aby vše zůstalo v monochromatickém tématu.

Propadněte boho vánočnímu stylu. Zdroj: Pexels

Zdroj: Decoora, Svět Stromků, InHouse

 

Kvalitní bezpečnostní kování – stačí si vybrat

 

 


You must be logged in to post a comment Login