DIY

Vrhněte se do velikonočního pečení s radostí

Od   | 

Velikonoce nejsou jen o pečení mazanců. Naopak můžete zapojit veškerou fantazii a upéct velikonoční dorty, motivy zajíců či vajíček nebo originálně zdobené beránky!

Pomocí muffinových forem vyzkoušejte upéct výborné muffiny, které dozdobíte jarními barvičkami a motivy. Ohromte letos koledníky o Velikonocích a připravte jim domácí pečené sladkosti, které si naprosto zamilují! Velikonoce jsou typické pro pastelové jarní barvy, které můžete použít nejen při barvení vajíček, ale právě i při zdobení sladkostí, pečiva nebo dortíků.

Na Beránka nesmíme zapomenout!

Beránek na velikonoční stůl patří odjakživa a v křesťanství je symbolem Ježíše Krista, který byl sám považován za oběť. Dříve byl beránek pouze posypán moučkovým cukrem, dnes se setkáváme s beránky z tvarohu či jinak dozdobenými detaily. 

Beránek patří k hlavním tradicím Velikonoc. Co ho zkusit ozdobit jinak než pouhým pocukrováním?
Zdroj: Pinterest

Vajíčkový dort

Vajíčka představují jeden z nejdůležitějších symbolů Velikonoc. Co je zakomponovat na velikonoční stůl i ve formě sladkého? Sladká vajíčka zakoupíte v cukrárně nebo si je lze doma přímo vyrobit. Ozdobit s nimi můžete například výborný dort, který zakrojíte při rodinné sešlosti.

Barevné velikonoční dorty si při rodinných sešlostech zamilujete!
Zdroj: Pinterest

Motivy vajíček, a jemné barvy se na velikonočním stole budou vyjímat. Zdroj: Pinterest

Zajíček nemusí být pouze dekorativní

Přestože zajíčka používáme pouze jako dekoraci v interiéru, můžeme ho upéct stejně, jako beránka, nebo pečení pojmout úplně jinak a vytvořit veselý, velikonoční dort. Zajíček pochází z Německa a k nám se dostal až počátkem 20. století. Představuje symbol plodnosti, štěstí a života. 

I takto lze pojmout velikonoční pečení.
Zdroj: Pinterest

A co dál? 

Upéct můžete i zajímavá sněhová hnízda, či vytvořit čokoládová vajíčka. Nebojte se zakoupit velikonoční vykrajovátka na perníky a ozdobit perníky ve tvaru vajíček, zajíčků, či jiných velikonočních symbolů. 

Vyzkoušet můžete i sněhová hnízdečka, či čokoládová vajíčka.
Zdroj: Pinterest

Perníčky nepatří jen k Vánocům.
Zdroj: Pinterest

Jarní muffinky, nebo bábovičky?

Sušenky z válečku

Na trhu kromě perníkových vykrajovátek najdeme i jiné vychytávky, kterými lze podtrhnout velikonoční pečení. Velmi oblíbené jsou válečky se vzory, díky kterým bude každá sušenka naprosto jiná. 

Váleček s velikonočním motivem.
Zdroj: Pinterest

Mazanec na stole nesmí chybět

Jedním z nejdůležitějších úkolů je upéct mazanec. Ten se zadělává na Bílou sobotu a jeho těsto je stejné jako na vánočku. Mazanec známe jako křehké a sladké pečivo. Dříve tomu však takto nebylo a mazanec se připravoval ze sýra a vajíček. 

Na mazanec se těší každý!

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login