Inspirace

Vpusťte do domu pozitivní energii. Prospěje to vašemu zdraví i kariéře

Od   | 

Kdo by nestál o dostatek zdraví a dobrou kariéru, se kterou je spojený i přísun peněz, a s tím i kvalita (nejen) bydlení. Pomoci si můžete i tím, že budete mít správné vstupní dveře. Věděli to už starověcí Číňané, kteří podle jejich učení feng šuej, vchodovým dveřím dávali patřičnou pozornost. Není to samo sebou spasitelné, ale je to část mozaiky, při jejímž skládání můžete dojít ke správnému konci.

Velikost vchodových dveří i oken by měla být úměrná velikosti domu. Zdroj: Canstockphoto

Průčelí domu je jako obličej a hlavní vchod jsou pomyslná ústa. Okna pak představují oči vašeho obydlí. Jejich počet a velikost jsou proto z pohledu feng šuej velice významné. Obojí vpouští do domu čchi, kterou potřebujeme, aby obydlí nestagnovalo, ale žilo a uvnitř bylo stále zdravé a proudící klima. Proto by okna měla být vždy čistá a nerozbitá, aby energie jimi mohla vcházet (ale i vycházet) a dále se rozprostírat v prostoru. V opačném případě to značí slábnoucí vitalitu a nezdravé vztahy mezi obyvateli. U dveří je víc než důležité aby velikostí odpovídaly rozměrům místností. Tedy aby nebyly neúměrně velké, ale ani zbytečně malé. Ty interiérové by měly všechny měly mít stejný rozměr, tehdy totiž celkový vzhled působí vyrovnaně, což se odráží i na obyvatelích.

Dveře nechte vyniknout a dáte tím najevo jejich význam. Zdroj: Canstockphoto

Hlavní vchodové dveře

Velikost vchodových dveří by měla být přímo úměrná rozměrům domu. Jsou-li příliš velké, pak je můžeme opticky zmenšit tak, že je po stranách překryjeme treláží s popínavými rostlinami. Opticky zvětšit je můžeme naopak světlým nátěrem a dost pomůže také světlo. Ostatně to by u vchodových dveří mělo být vždy funkční. Obecně se ke vchodovým dveřím doporučují umístit dva strážci, například v podobě květináčů, stojacích svítidel, ale často to bývají i dvě sošky. Odborník na feng šuej umí také s pomocí techniky létající hvězda vypočítat takzvanou roční aktivaci vstupu. Na základě výsledku může každý obyvatel dost jednoduše oživit nejen svůj vstup, ale celkové klima obydlí a obyvatelů. U vchodových dveří je také nutné se soustředit na přístupovou cestu. Její šíře by měla být přímo úměrná šíři dveří a nikdy by neměla vést přímo. Ideální je klikatější chodníček. Žádná pěšina, schodiště nebo chodbička vedoucí přímo k hlavnímu vchodu se nesmí podobat rovnému šípu či hlavni zbraně.

Přímá rovná cesta od branky ke dveřím není ideální. Vhodnější je klikatější chodníček. Zdroj: Canstockphoto

Co byste ještě měli zkontrolovat:

  • Ujistěte se, že se dveře snadno otevírají a jsou řádně zavěšeny.
  • Dveře přímo naproti sobě mají mít stejnou velikost.
  • Energii vstupující do domu zdvojnásobíme zavěšením zvonkohry do prostoru, kam se otevírají dveře.
  • Ve dveřích v přímé linii za sebou proudí čchi velmi rychle. Zpomalíme ji pomocí křišťálového lustru, zavěšením tkaniny, kobercem.
  • Dveře na konci chodby přijímají veškerou čchi. Dekorujte je proto obrazem nebo zrcadlem, které čchi vrátí do prostoru.

Příjezdová komunikace by měla být adekvátně velká k rozměrům vstupu. V tomto případě, jsou vstupní dveře potlačeny na úkor vjezdu aut. Zdroj: Canstockphoto

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login