Inspirace

Volné místo pod schody? Využijte ho efektivně!

Od   | 

Neznám mnoho domácností, kde by neměli přebytek věci. Spíš naopak. A ještě k tomu se jich nechtějí nebo nemohou zbavit. Pokud však je součástí domova schodiště, pod kterým je nevyužitý prostor, je vyhráno! Během chvíle je možné prostor proměnit v úložný. 

Místo lze skvěle upravit jako sezení

Jen pár poliček

Většina lidí místo pod schody používá jako skladiště pro „harampádí“, ve kterém je pouze chaos a usazuje se na něm množství prachu. Ve výsledku stejně z těchto věcí nikdo nic nepoužívá, a místo pod schody je tak zbytečně zaházené a nevyužité. Zkuste jednoduše koupit police nebo je sami doma zkraťte přesně na velikost tak, aby se vešly pod schody. A najednou dostane prostor řád a vy přehled v uložených věcech.

Stačí jednoduché police a najednou získá prostor řád

Nová skříň

Co vytvořit z prostoru pod schody novou šatní skříň? Ta musí být  navržená na míru, což je výhodné, protože vnitřní vybavení můžete rozvrhnout přesně podle potřeb. Pokud místo pod schody budeme rozdělovat na části, odborníci doporučují dodržovat hloubku přibližně 60 cm a výšku kolem 50 cm, které zabezpečí že  prostor bude přehledný.

Šatních skříní není nikdy dost

Pracujte, studujte a to přímo pod schody!

Přestože právě chodba, kde prochází mnoho lidí, není z pohledu feng shui ideálním místem pro vytvoření pracovny, pokud k tomu vedou okolnosti a nedá se dělat nic jiného, můžete prostor pod chodby přetvořit v pracovnu. Tehdy ji navrhněte tak, aby maximálně splňovala pohodlí a poskytla úložný prostor. Buďte připraveni, že je v tomto případě třeba mít stále uklizený stůl, jinak bude prostor vytvářet zdání nepořádku.

Nemáte v domě místo na pracovnu? Vytvořte ji jednoduše pod schody

Dětský koutek v centru dění

Máte-li schody přímo v obývacím pokoji a doma malé dítě, můžete z volného místa vytvořit malý koutek na hraní! Díky němu bude dítě pod dozorem a na oplátku se dítě s vámi nebude nudit během večera, který chcete strávit v klidu u televize. Stačí umístit hrací koberec, tabuli na malování, pár hraček a koutek je na světě. Uvidíte, že dítě takový útulný koutek bude mít raději než svůj vlastní pokoj. 

Pokud máte k dipozici více prostoru pod schody, můžete umístit i křesílka a poličky na knihy, nebo hračky. Z malého koutku se během chvíle stane nádherný dětský pokoj.

Sáhněte po lahvi 

Pro milovníky vína tu máme skvělý nápad. Vytvořte si pod schody vlastní stojan na vína. Stačí umístit několik poliček a skvělé místo pro lahve vín je na světě! S poličkami si lze dokonale vyhrát, a vytvořit tak z lahví zajímavé tvary. Pokud však s vámi bydlí malé děti, doporučujeme stojany opatřit dvířky. 

Otevřený prostor ponechejte, pokud s vámi nebydlí děti. V opačném případě umístěte vhodná dvířka.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login