Koupelny

Volná pravidla správné koupelny

Od   | 

Je-li koupelna dokonale zařízena a vybavena, můžeme v ní trávit mnohem více času, než obnáší běžná hygiena. Dá se v ní i relaxovat, zkrášlovat svůj zevnějšek, nebo si i hrát s dětmi.

Umyvadlo ve tvaru džberu s postranními úchyty se svým tvarem bude hodit do romanticky i selsky laděné koupelny, zdroj Duravit

Sanita je základ

Sanitární keramika, jako je umyvadlo, vana, sprcha a toaleta, jsou základními stavebními kameny koupelny. Velikost a počet umyvadel vybírejte s ohledem na to, kolik členů je v domácnosti. Více lidí uspokojí dvojumyvadlo, popřípadě dvě umyvadla umístěná vedle sebe. Důležité jsou odkládací plochy na okrajích umyvadla, pokud je umyvadlo nemá, měla by být možnost odkládat si věci na desku či na skříňky, na níž je posazené. Co se týká dilematu, zda si pořídit vanu nebo sprchový kout, to by měla opět rozhodnout rodinná situace a její potřeby. V ideálním případě si pořiďte vanu i sprchový kout, aby byli spokojeni všichni ve všech situacích. Vana musí rozměry odpovídat největší osobě, která ji bude používat. Chcete-li v koupelně relaxovat, připlaťte si za vanu vybavenou hydromasážním systémem. Když se do koupelny nevejde sprchový kout, opatřete vanu zástěnou. Sprchový kout můžete mít klasický s posuvnými, skládacími nebo křídlovými dveřmi, nebo zvolit moderní variantu se zástěnou walk-in.    

Umyvadla na desku z kolekce VariForm, Geberit

Umyvadla na desku z kolekce VariForm, Geberit

Řízené proudy

Aby vše uspokojivě fungovalo, bude nutné vybrat kvalitní baterie. Doporučujeme pákové ovládání, které je přesnější než klasické kohoutky a rychleji umožňuje mísit teplou a studenou vodu. Ve sprše oceníte termostatickou baterii, kterou můžete mít nastavenou na konstantní teplotu. Komfort zvýší sprchová hlavice s možností přepínání na masážní proudy. Velmi příjemný relax si můžete užívat díky hlavové sprše, která je buď součástí sprchového setu, nebo ji lze pořídit i samostatně, a to jako sprchový hlavový panel, či jen sprchový talíř, ideálně v co největších rozměrech. Vyšší stupeň představuje masážní sprchový panel či sprchový box v plné výbavě, včetně barevné terapie a páry s vonnými esencemi.

Miskovému umyvadlu na desce bude slušet vysoká páková baterie, zdroj: Kludi

Na holení i na šminky

Nedílnou součástí koupelny je nábytek. Poohlédněte se po takovém setu, který bude velikostně odpovídat místnosti a nebude nikde nešikovně překážet v prostoru. Sloužit by měl hlavně k ukládání nejnutnějších kosmetických potřeb, malých spotřebičů, jako je vysoušeč vlasů, kulma, holicí strojek atd. Kvůli vlhkosti by se tam další věci ukládat neměly. Důležitou součástí nábytku je umyvadlová skříňka, jež je vybavena přehledným úložným prostorem, ideálně, když je to plnovýsuvná zásuvka s pořadači a LED nasvícením (při otevření). Pečlivě vybírejte i horní zrcadlovou skříňku, která by měla mít kvůli ženskému líčení dobré osvětlení a dostatek poliček na kosmetiku.

Užitečný pár

Bude-li v koupelně umístěná i toaleta, přidejte k ní i bidet. Alternativou k bidetu je sprchovací sedátko, které bidet nahradí. Luxusní bidetovací sedátka či celé toalety jsou opatřené mnoha komfortními funkcemi, od běžného omývání až po masáž a sušení. K toaletě patří i splachovací tlačítko, a to pokud možno s dvěma tlačítky na duální splachování a v nějakém pěkném designu, který souzní s koupelnou.  

Veškerý hygienický komfort zajistí bidetovací toaleta, zdroj: Duravit

Krásná na pohled

To, co v koupelně zaujme na první pohled, jsou bez pochyby obklady a dlažba, které udají základní styl koupelny. Při jejich výběru vycházejte z toho, v jakém duchu máte zařízený celý interiér, a také se podřiďte velikosti a světlosti prostoru.

Obklady udají koupelně základní tón. Imitace dřeva se promítá na obkladech i předních plochách nábytku

Fotogalerie:

 

Co všechno umí současná moderní toaleta?


You must be logged in to post a comment Login