Rady a tipy

Voda ze sušičky? Víme, jak ji můžete ještě využít

Od   | 

Rádi byste v domácnosti šetřili s vodou? Pak máme několik tipů pro ty z vás, kteří mají doma kondenzační sušičku prádla. Věděli jste, že i vodu z ní můžete doma využít k celé řadě dalších činností? Že nevíte, jak? Nevadí! My vám to dnes prozradíme.

Voda patří k živlům, které v životě nezbytně potřebujeme. I proto je důležité naučit se s ní šetřit.  Důsledkem toho je na trhu stále víc a víc spotřebičů s co možná nejnižší spotřebou vody, výrobci se při jejich vývoji předhánějí – úsporné pračky, ale i myčky nejsou ničím, co by se nedalo bez problému sehnat. Máte doma kondenzační sušičku prádla? Pak můžete vodu, která v ní zůstane, využít k řadě dalších činností.

Sušička je nezbytným pomocníkem v mnohých domácnostech. Zdroj: Hoover

Tento typ sušičky funguje na principu kondenzace vody, která je odváděna do speciální nádržky – a tu je třeba vylévat. Byla bych však škoda vylít ji do odpadu, když ji můžete ještě využít jinak. Ačkoliv nebude vody ze sušičky příliš, své využití najde. Víte, jak se to říká – kapka ke kapce.

 

Jaký žlab do sprchového koutu?

Odmočte v ní prádlo

Máte doma malé děti? Pak jistě znáte neustálý boj s bryndáčky ušpiněnými od rozmixované zeleniny, ale také zbavování dětského oblečení od nejrůznějších skvrn způsobených trávou nebo blátem. My vám doporučujeme namočit toto oblečení do vody ze sušičky – stačí přidat trochu odstraňovače skvrn. Prádlo, které později vyperete v pračce, bude hezky čisté.

Ve vodě ze sušičky můžete odmočit špinavé prádlo. Zdroj: Unsplash

Odmočení připálených hrnců

Máte v kuchyni hrnec, který bude třeba před mytím pořádně odmočit? Pokud nechcete plýtvat pitnou vodou z kohoutku, můžete do něj nalít vodu ze sušičky. Jednoduše pak počkejte pár minut, než se nečistoty odmočí. Pak jej můžete umýt tak, jak jste zvyklí.

Splachování

Vodu ze sušičky můžete využít třeba i ke splachování toalety. Jednoduše ji postupně slívejte do kbelíku, až bude plný, dejte jej na toaletu a použijte ji. Klidně s ní můžete spláchnout například vylitý nočník po svých ratolestech. Ten s touto vodou můžete třeba i vypláchnout.

Vodu můžete použít také ke spláchnutí toalety nebo vypláchnutí dětského nočníku. Zdroj: Duravit

Na mytí podlahy

Voda, která vychází ze sušičky, je téměř čistá. Maximálně může vonět po použitých pracích přípravcích. A vůně při mytí podlahy je koneckonců žádoucí. I proto s ještě teplou vodou z vaší sušičky vytřete podlahu. Klidně můžete přidat i šetrný mycí přípravek na podlahy. Uvidíte, že se to u vás doma bude lesknout čistotou.

Na mytí bot

Když už jsme zmínili využití vody ze sušičky na odmočení dětského oblečení, není od věci zmínit také její využití na mytí bot. A to nejen těch dětských, ale i určených pro dospělé. Na jejich mytí je zbytečné plýtvat kohoutkovou vodou. Na pomoc si nezapomeňte vzít starý zubní kartáček a jemné čistidlo.

Zablácené boty? Vezměte si starý zubní kartáček a vodu ze sušičky. Budou jako nové! Zdroj: Unsplash

Na zalévání květin

Vodu ze sušičky můžete použít také při zalévání květin. To ovšem za předpokladu, že budete prát prádlo v ekologicky odbouratelných prostředcích. Vybírejte si takové prací prostředky, které mají vysoký podíl aktivních látek a složek, které se v přírodě rychle rozloží. Stejné pravidlo platí také u aviváže či vůně do sušičky.

Na žehlení

Používáte doma napařovací žehličku? Pak do ní používejte vodu ze sušičky – ta je demineralizovaná, proto je vhodná i k tomuto využití. Vždy si však přečtěte v návodu ke své žehličce, zda je taková voda vhodná právě do ní. Tuto vodu můžete klidně ještě prolít přes plátýnko – zachytíte tak případné zbytky nečistot.

 

Proč si pořídit toaletu s bidetovou sprškou?

 


You must be logged in to post a comment Login