Inspirace

Vneste si domů kus babího léta. Je to snazší, než si myslíte.

Od   | 

I přesto, že venku stále odpoledne hřejí paprsky sluníčka a obloha je jako vymetená, hlásí se o slovo podzim. Chladný větřík, i brzká tma značí, že se období překlenulo a nastává babí léto. Podobně jako postupně měníte oblečení v šatníku na podzimní modely, trochu pozornosti si zaslouží i domov, kterému tóny babího léta sluší.

Neznamená to však, že musíte měnit některé kousky nábytku. Stačí dát pouze sbohem letošní letní dekoraci plné pastelových tónů. Babí léto totiž doma vytvoříte zejména pomocí barev, materiálu i vzorů. 

Šedá sedačka v kombinaci s okrovou, žlutou či oranžovou barvu vytvoří to pravé babí léto. Zdroj: WestwingNow

Barvy to řeknou za vás

Babí léto nastupuje zhruba od poloviny srpna a trvá asi do konce října. Abyste v interiéru docílili toho správného stylu, je třeba se zaměřit jako první na barvy. Chybu neuděláte, použijete-li oranžové odstíny, dále cihlovou barvu, žlutou nebo krémovou. Rozmanitou barevnou škálu těchto odstínů se doporučuje použít zejména v kuchyni, jídelně, ložnici nebo obývacím pokoji, jelikož v těchto místnostech trávíme nejvíce času a právě tyto barvy navozují pocit klidu, harmonie a jistoty.

Hitem letošního babího léta se staly také barvy jako je okrová, měděná a stříbrná, které lze skvělým způsobem zakomponovat do interiéru pomocí dekorace a doplňků. Avšak je důležité pamatovat na to, že veškeré barvy by měly být zvoleny v tlumených odstínech, nikoli v sytých.

Nezapomínejte na textil, světlo a dekoraci

Nejvíce babího léta do interiéru vnesete pomocí textilu a světla. Nezapomeňte na hřejivé deky, které přes sebe můžete přehodit s knížkou v ruce jak na zahradě, tak i uvnitř v domě. Pořiďte si v tlumených sluníčkových odstínech podzimu povlečení do ložnice, dekorativní polštářky, nebo romantické plédy. Během pošmourných dnů je vhodné byt prozářit, protože tmavý byt nepůsobí na psychiku moc dobře. Zainvestujte do několika nenáročných svítidel, díky kterým rozzáříte i ten nejtemnější kout a které navíc budou sloužit jako vhodná a decentní dekorace. 

Romantické plédy a polštářky si oblíbíte. Zdroj: WestwingNow

Jemné, strakaté motivy na textilu, či dekorace v podobě svícnů ze skla, nebo kovu navodí ideální atmosféru pro romantické babí léto. Stejně jako tématické nádobí, se zlatými motivy, díky kterým konec léta vnesete i do kuchyně a jídelny.

Babí léto lze znázornit i pomocí nádobí.

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login