Inspirace

Vneste harmonii do slavnostní výzdoby: Slaďte vhodné vánoční barvy

Od   | 

Určení barevné palety pro výzdobu letošních Vánoc může být vzrušující, ale zároveň náročný úkol. Barevné schéma udává tón svátkům, objevuje se na všech vašich fotografiích v popředí a vytváří sváteční atmosféru. S tolika možnostmi pro výzdobu, jak víte, která je pro váš domov ta pravá? Optimální paleta barev může záviset na mnoha faktorech, včetně nábytku, aktuálních látek a celkového vzhledu domova.

Zdroj: Canstockphoto

Harmonizujte vánoční výzdobu se stylem interiéru

Barevné schéma vašich vánočních ozdob by mělo doplňovat barvy, které už máte doma. Pokud má dům teplé tóny, pak výběr červené a zlaté vytvoří útulnou atmosféru. Pokud vaše navrhované schéma obsahuje hodně šedých nebo chladnějších odstínů, můžete se odchýlit od tradice a zvolit si pro sváteční výzdobu bílou, stříbrnou a modrou paletu barev.

Také je třeba přemýšlet o tom, jak se vaše barevné schéma spojí s designovým stylem domu. Pokud je dekor minimalistickým černobílým motivem, nebude mít smysl vybírat rustikální sváteční paletu zelených, hnědých a zlatých barev. Udržujte si svůj jednoduchý vzhled i během Vánoc, jinak dekorace nebudou působit příjemně.

Zdroj: Canstockphoto

Nápady na paletu barev

Při výběru vánočního barevného schématu pro domov nezapomeňte, že nejste omezeni tradičními barvami, jako je červená, zelená, zlatá a stříbrná. Barvy stejné intenzity a hloubky harmonizují bez ohledu na jejich sezónnost. Pastelové barvy jako máslově žlutá, broskvová, jemně modrá a lila se spolu dobře ladí a jsou ideální pro francouzské venkovské interiéry nebo shabby chic domovy, které se vyznačují romantičností a opotřebovaným vzhledem. Pro městský moderní domov dodají neonové odstíny oranžové, žluté a růžové vaší výzdobě retro styl 80. let min. století, který se opět vrací mezi trendy. Pokud se tyto nevšední barvy hodí k tónu domova lépe než tradiční sváteční, nebojte se se svými ozdobami vyzkoušet něco nového.

Nebojte se netradičních a živých barev. Zdroj: Canstockphoto

V domě v rustikálním stylu může výběr béžové, hnědé, zlaté a měděné barvy podpořit pocit tepla, útulnosti a zvýraznit tóny dřeva a rustikálních kovových prvků v domácnosti. Pro domácí design v industriálním stylu můžete zkusit něco jedinečného, ​​jako je slonovina a zlato. Tyto neutrální tóny nepřidají nechtěnou barvu k čisté estetice, ale podpoří nádech tajemna.

Zcela nová kombinace tmavě modré a okrové nemusí být pro každého. Zdroj: Westwing

K dokonalé atmosféře přispějí i stolní lampy

 

Zvažte monochromatická barevná schémata

Pokud miluje homogenní vzhled, pak je tento moderní styl sváteční dekorace pro vás. Monochromatické barevné schéma znamená výběr všech ozdob v rámci jedné skupiny barev. Pokud je ve vašem interiéru výrazná modrá jako akcentní barva, kupte si dekorace a další doplňky v různých odstínech od světle modré až po námořnickou modř. Pokud se obáváte, že se příliš vzdaluje tradiční výzdobě, můžete svůj domov naplnit známým vánočním duchem prostřednictvím tematických svíček, ozdob na stromeček, stuh, hvězd a zvonečků.

Monochromatické vánoční schéma působí útulně. Zdroj: Westwing

Držte se i psychologie barev

Barva v lidech vyvolává silné emoce a barvy zvolené pro vánoční barevné schéma mohou být důležitější než konkrétní předměty vybrané pro dekorace. Při výběru zdobení štědrovečerního stolu o letošních svátcích zvažte psychologii barev. Bílý talíř podporuje menší spotřebu jídla než červený nebo černý talíř a zvýrazní živé barvy jídla. Modré a šedé odstíny také snižují chuť k jídlu. Výběr teplých barev, jako je červená, vínová a zlatá, může vyvolat pocity veselí, štěstí, optimismu a energie. Studené barvy, jako je modrá, zelená a šedá, jsou více uklidňující a vytvářejí pocit klidu.

Zdroj: Canstockphoto

Zdroj: Bonami, Westwing, České Vánoce, Psychologie barev

Fotogalerie:

 

Soutěžte s námi! Stačí jedna odpověď!

 

 


You must be logged in to post a comment Login