Inspirace

Vneste domů jaro velikonočními dekoracemi: Nesmí chybět přírodní materiály ani pastelové barvy

Od   | 

K Velikonocům neodmyslitelně patří pastelové, veselé barvy a ve vzduchu je zkrátka cítit jaro. Vneste si trochu veselé nálady i k vám domů a vytvořte si jednoduchou velikonoční dekoraci, která vám nezabere moc času, ani úsilí.

Dekorace o Velikonocích nesmí chybět. Zdroj: Canstockphoto

Nezapomínejte na dveře

Na vchodových dveřích se budou vyjímat jarně laděné věnce, které si lze jednoduše vyrobit, nebo zakoupit v hobby marketech, či jarních trzích. Pokud do dekorace zakomponujete i vajíčka, získáte velikonoční dekoraci, která pohladí po duši nejednoho kolemjdoucího. Na věnec přidejte jarní větvičky, květy, ale i další jarní motivy. 

Na dekorace se hodí i ptáčci. Zdroj: Canstockphoto

Váza s květinami

Nejen o Velikonocích, ale celkově během jara patří na stůl váza s čerstvě nařezanými květinami. Na stole nejlépe vyniknou tulipány, nebo narcisky. Pořídit si však můžete i hyacinty, které zdobí nejednu velikonoční dekoraci na stůl. Skvěle vypadá také nařezaný zlatý déšť. 

O Velikonocích nezapomeňte na čerstvé květiny. Zdroj: Pixabay

Řeřicha

Řeřicha sama o sobě k jaru a Velikonocům jednoznačně patří a nejenže je zdravou pochoutkou v salátech, nebo na chlebu, ale vytvoří i zajímavou dekoraci. Při spotřebovávání vajíček skořápky nevyhazujte a snažte se vajíčko rozklepnout tak, abyste získali dvě stejné půlky skořápek. Ty následně vypláchněte a nechte uschnout. Do skořápky už stačí jen umístit kousek vaty, nebo kuchyňského ubrousku, rozprašovačem navlhčit a nasypat semínka řeřichy do skořápky. Aby rychle rostla, udržujte povrch stále vlhký. Během pár dní vyroste zelená řeřicha, která spolu se skořápkami vytvoří originální dekoraci. 

Řeřicha ve skořápkách vypadá skvěle. Zdroj: Pixabay

Dřevěná vajíčka

Tato dekorace může zdobit nejen domov, ale i venkovní prostor. Na výrobu postačí stará krabice, či karton, dřevěná překližka, ruční pila, vrtačka, štětec, barvy a stuha. Nejprve si z krabice vyřízněte obrys a velikost vajíčka a teprve poté ho překreslete na překližku. Vajíčko pomocí pilky vyřízněte a vrtačkou nahoře vyvrtejte díru. Vajíčka poté natřete libovolnou pastelovou barvou, nechte zaschnout a poté podle fantazie malujte dalšími barvami nejrůznější vzory a dekory. Po zaschnutí prostrčte dírou stuhu, nebo provázek a dekoraci umístěte tam, kam chcete. 

S barvami lze vytvořit i barevné kraslice. Zdroj: Balakryl

Ozdobené jarní větvičky

Příroda se probouzí k životu a zahrady okolo nás se zahalují do květů. Využijte toho a neřezejte si rozkvetlé třešňové větvičky, zlatý déšť nebo vrbové proutky. Umístěte je do vázy s vodou a dozdobte je zavěšenými vajíčky, či jinou velikonoční dekorací. Ozdobená váza se hodí na každý stůl, či jiné, vyvýšené místo.

Sladká dekorace

Velikonoční tradicí je také pečení beránka, který sám o sobě pěkně dozdobí jídelní stůl. Jste-li navíc kreativec, můžete napéct velikonoční perníčky a ozdobit je jarními motivy a dekory. 

Zdroj: Canstockphoto

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login