Inspirace

Jak vkusně na halloweenskou výzdobu

Od   | 

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října den před křesťanským svátkem Všech svatých. Děti ve strašidelných kostýmech chodí po koledě a získávají dobrůtky. Mnoho lidí v Česku dá přednost tiché vzpomínce na zesnulé při Dušičkách, které připadají na 2. listopadu. Může se ale stát, že halloweenské zvyky a výzdobu si prosadí děti, případně i my sami bychom se jí nebránili, ale vstávají nám vlasy hrůzou na hlavě z plastových blikajících dýní v supermarketech. Jak na Halloween s vkusem?

Vyřežte dýni jinak

Tak zaprvé, zapomeňte na kupované plastové, hliněné a jiné dýně. Jsou ošklivé. Kupte si opravdové a dejte si práci s jejich vyřezáváním. Co kdybyste letos ovšem dali sbohem provařenému obličeji s tesáky, a šli na to jinak? Na internetu najdete nespočet vzorů. Velice dobře a vkusně budou vypadat abstraktní vzory a ornamenty, puntíky, pruhy a květiny. S takovou dýní před domem, když jí doplníte truhlíkem s podzimními květy (viz), se stydět rozhodně nemusíte, může být podobná malému uměleckému dílu. Chtějí děti něco konkrétního, a vy přesto nechcete přistoupit na “škleb”? Vyřežte do dýně pohádková okénka se špaletami, dveře, vyrobte takto třeba kostelík nebo domeček pro strašidelné skřítky. Každá odlišnost se počítá.

Věnec v barvách černé a oranžové

Na vchodové dveře či branku můžete pověsit halloweenský věnec. Ani u něj se nemusíte snížit k nákupu plastových kostlivců, vsaďte na proutí, malé ozdobné tykvičky, sušené květy, podzimní listí a plody. Pro podtrhnutí halloweenského výzoru jej můžete obtočit černou a oranžovou sametovou stuhou. Podobný věnec se dá koupit, ale větší zábava bude si ho jednoduše vyrobit pomocí korpusu z polystyrenu či proutí a tavné lepící pistole.

Strašidýlka, která se budou líbit

Chcete každopádně i strašidla? Máme nápad na jedny, které dovedou vypadat velmi krásně a přízračně. Jejich výroba je přitom velice, velice jednoduchá. Opatřete si čtverce bílé, případně lehce namodralé hedvábné látky, a velké i menší dřevěné korále. Okraje obstřihejte ozdobný i nůžkami, aby byl okraj vlnitý. Doprostřed čtverce vložte korál a zabalte jej do látky. Pod hlavou svažte bílou stužkou a pevně omotejte. Do cípů zavažte ještě dva korále jako ruce pod prostěradlem. Vznikne jakási jednoduchá marioneta, která je velice působivá zavěšená vlascem za všechny tři body na aranžmá například z větví. Pokud je strašidel ve skupině více různé velikosti, dojem se ještě umocní.

halloween

Lampiony – hvězdné nebe

Velice dobře vypadají různá světýlka a lampiony. Zkuste zapomenout na malé netopýry nebo hrobečky a zvolte třeba hvězdy. Na zšeřelé zahradě vypadají fantasticky.

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login