Kuchyně

Trendy jsou kuchyně v matných tónech: Jsou neokoukané a především odolávají otiskům prstů

Od   | 

V kuchyňských sestavách stále častěji převládají matné materiály. Ty kuchyni propůjčují nejen příjemný vzhled, ale také díky nim strávíte méně času s jejich uklízením – současné matné materiály totiž odolávají otiskům prstů.

Na matných dvířkách neulpívají tolik otisky prstů. Zdroj: Trachea

Matné povrchy dovedou působivým způsobem zjemnit jakékoli barevné odstíny. Pokud tedy nejste fanoušky klasických bílých kuchyní, s matnými materiály můžete bez obav sáhnout i po kuchyňské lince rozmanitější barvy. Matný vzhled je specifický tím, že je na pohled stále stejný – eliminuje odlesky světla, a tím se na matných dvířkách nepromítají odrazy okolních předmětů. Jejich sametově matný vzhled navíc v kuchyni působí velmi příjemným a útulným dojmem.

Spotřebiče můžete schovat za dvířka. Zdroj: Fagor

Výhoda matných dvířek ale nespočívá pouze v estetických přednostech, ale také schopnosti odolávat otiskům prstů, které dokážou potrápit každého, a o to více právě v kuchyni. V tomto specifickém prostoru je totiž neocenitelný takový nábytkový materiál, který údržbu kuchyňského koutu maximálně usnadní. A právě eliminovat nevzhledné otisky pomohou současné matné materiály, které dnes většinou nabízí praktickou anti touch úpravu. Takové povrchy jsou navíc i mechanicky odolnější. „Za schopností nábytkových povrchů odolávat otiskům stojí například nanotechnologie, kterou využívá nanolaminát fenix nebo lakovaný nábytek v provedení s hluboce matným nanolakem G5. Cenově dostupnější řešení pak nabízí také fóliovaná dvířka v supermatných dekorech. Cenově dostupnější řešení pak nabízí také fóliovaná dvířka T.classic v supermatných dekorech,“ říká Martin Dusík, obchodní ředitel společnosti Trachea.

Kam pro pohodlné jídelní židle?

 

Pro současná matná kuchyňská dvířka pak můžete zcela bez obav využít i bezúchytkové provedení. „Moderní vzhled dvířek s matným povrchem a anti touch úpravou podpoří jejich bezúchytové řešení využívající systémy, kdy stačí do dvířek zatlačit prsty a skříňka se otevře. V případě lesklých dvířek byste na nich s tímto systémem otevíráním neustále zanechávali otisky, které byste následně museli čistit. To se s moderními matnými materiály nestane,“ dodává závěrem Martin Dusík.

Zdroj: Trachea, Kapitoly o bydlení

Fotogalerie:

 

Bytelný jídelní stůl je základem dobrého stolování. Víme, který vybrat

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login