Návštěvy bytů

Vintage interiér prošpikovaný drobnostmi z cest kolem světa

Od   | 

Majitelé tohoto bytu se rádi toulají po světě, odkud přivážejí drobnosti, které jim připomínají prožité zážitky, tamní kulturu, vůni a atmosféru. Tím vším se pak rádi obklopují, a to nejen kvůli vzpomínání, ale také kvůli inspiraci, kam znovu vyrazí. Cestovatelsky laděný byt je k tomu totiž i nepřímo vyzývá.

Tento byt si majitelé pořídili jako druhý domov, který jim poslouží v případě, že se zdrží ve městě a nechtějí večer narychlo spěchat za Prahu. I tak si však přáli interiér maximálně propojený s přírodou. Proto zvolili bytový dům Barrandovská zahrada, v němž našli přesně to, co hledali. Prostorný byt s krásným výhledem na řeku a velkou udržovanou zahradou. 

Naprostá většina nábytku je vyrobena z autorské dílny Ateliéru Kunc Architects

Srdcem bytu je polyfunkční prostor s velkými francouzskými okny, jimiž se vychází na prostornou terasu. Z ní je možné shora pozorovat tep velkoměsta, avšak uvnitř je příjemný klid a dostatečně velký prostor pro pohodlné žití. Byt s rozlohou 110 m2 sjednocuje dřevěná podlaha, nábytek je z velké části vyrobený na míru podle návrhu Ateliéru Kunc Architects. Obytnému prostoru dominuje ostrůvek z travertinu a mramoru, který odděluje kuchyni od sezení. Na něj volně navazuje jídelní stůl z masivního teaku doplněný ikonickými židlemi firmy Vitra.

Ozdobou jídelního stolu jsou kromě židlí i závěsná svítidla ze štípaného bambusu

V místnost nechybí rohová sedací souprava, nezvykle umístěná v prostoru, odkud majitelé mohou pozorovat jak dění za okny, tak oblíbený film. K pohodlí tu přispívají dva menší kulaté stolky s dřevěnou odkládací deskou, která podobně jako další dřevěné prvky celý interiér zútulňuje. Podobnou funkci mají obrazy s japonskou tématikou, které navíc majitelům připomínají jednu z jejich mnohých cest.

Z terasy je možné pozorovat ruch metropole

Na obývací prostor navazuje také velká terasa s plochou deset metrů čtverečních, která propojuje interiér s exteriérem a z níž je překrásný výhled na město. Velké okenní plochy navíc vpouštějí dostatek denního světla a díky výhodné orientaci je byt prosluněn po celý den.

Pokoje jsou zařízeny velmi střídmě. I tak díky dekoracím působí útulně

Součástí bytu jsou tři ložnice a dvě koupelny. Přestože jsou všechny místnosti zařízeny minimalisticky, díky použitým přírodním materiálům a jejich příjemným barvám, působí interiér velmi příjemně a doslova vybízí k odpočinku.

I koupelny jsou v kombinaci mramor a travertin

Fotogalerie:

Realizace: Atelier Kunc Architects, Foto: Peter Fabo


You must be logged in to post a comment Login