Návštěvy bytů

Vila u jezera přímo vybízela zařídit interiér v námořnickém stylu

Od   | 

K životnímu stylu mladé rodiny patří vše, co je spojené s jachtingem a děním kolem vody. Není proto divu, že si manželé pořídili nádhernou vilu u jezera, která splňuje všechny jejich nároky na bydlení. A protože láska k lodím je opravdu silná, i celý svůj domov zařídili v námořnickém stylu. Prostě a jednoduše – když náhodu nebudou trávit čas v kajutě, budou se i doma cítit jako na lodi.

Vila se nachází přímo u jezera, což samo o sobě podtrhuje romantickou atmosféru

Z hlavních dveří se vchází přímo do polyfunkčního prostoru, do kterého je kromě obývacího pokoje s kuchyní začleněná i předsíň. Aby nebyla přímo na očích, oddělili ji majitelé originálním dřevěným paravanem, který je zároveň i jemnou ozdobou interiéru. Tomu dominuje námořnická modř, zvolená na stěny, a to v podobě malby i výrazné tapety použité na stěně s televizorem. Vodní barvu zvolili majitelé i na sedací soupravu, která je do tvaru písmene L a otočená je směrem k francouzským oknům. Těmi se vychází na terasu, odkud je impozantní výhled na jezero i okolní přírodu. Prosklené pásy lemují modré závěsy dotvářející útulnou domáckou atmosféru.

 Námořnický styl zde majitelé vyšperkovali maketou plachetnice stojící u okna. 

Vstupní část je od polyfunkčního prostoru oddělena dřevěným paravánem

Na obývací část plynule navazuje jídelna tvořená masivním dřevěným stolem ve světlé barvě. Doplněn je pohodlnými židlemi na dřevěné konstrukci se sedáky s modrým, šedým a bílým čalouněním. Jednoduchá bílá světla nad stolem připomínají lodní lampy, zavěšené na ráhnu, a levitující při plavbě vzduchem.

Námořnický styl dýchne na každého, kdo do domu vstoupí.

Navazující kuchyň se nese v moderních liniích a bezpochyby musí být jedna radost v ní vařit. Navržena  je do tvaru písmene L, kratší straně dominují skříňky v blankytně modré barvě, v nichž je nejen vestavěná mikrovlnná a horkovzdušná trouba, ale také chladnička. Delší strana kuchyně má dvířka horních i spodních skříněk v bíle matném laku, doplněna je pracovní deskou ve stejném barevném provedení. Aby celek nepůsobil fádně, je bílá barva doplněna zády s dekorem dřeva. Přestože je v kuchyni použito několik barev, působí jednoduchým dojmem, především zásluhou bezúchytkového provedení.  

Přestože je v kuchyni použito více barev, působí jednoduše. Je to díky bezúchytkovému provedení

Ačkoliv není schodiště široké, nepůsobí stísněně, to proto. že sem vchází dostatek denního světla a zábradlí tvoří z jedné strany jen desky čirého skla. Bílé stěny rozjasňuje prostorný obraz jak jinak, než v námořnickém duchu a modrobílé kombinaci. 

Jednoduché dřevěné schodiště s bílými zdmi příjemně doplňuje dominantní obraz

Námořnický styl nechybí ani v ložnici, které dominuje tapeta s modrým podkladem a obrysy bílých jachet. Proto je už ostatní zařízení upozaděno, najdeme tu pouze jednoduchou postel  a bílé noční stolky. Atmosféru dotváří modrý přehoz přes postel a řada polštářků a nechybí samosebou i jeden s kotvou, který dává tušit, kde se v domě nachází přístav.  

Námořnický styl najdeme i v ložnici manželů

V horním patře se kromě ložnice nachází i dětský pokoj pro dvě děti. Ten opticky zvětšuje pruhovaná modro-bílá tapeta a místo k hraní zajišťuje palanda, díky které je na podlaze více místa. Konstrukce postele ladí s tapetou, tvarově i barevně. Bílé subtilní laťky kontrastují prostěradlům, jak jinak než v námořnickém odstínu. 

Bílé vybavení s dřevěnou podlahou a pruhovanou tapetou dětský pokoj dokonale vyšvihl

Dvě nevelké koupelny jsou zařízeny moderně a především účelně. K dispozici je prostorný sprchový kout, umyvadlo a závěsná toaleta. Zatímco jedna z nich je pojatá v kombinaci bílo-hnědé, v druhé nechybí modrá. Použita je nejen na koupelnovém nábytku, ale také na radiátoru. V obou místnostech je zajímavě provedeno osvětlení. Bodové lampy jsou totiž umně schované za podhledovou desku,která je však v tomto případě z průsvitného materiálu.

Obklady s dřevěným motivem zvolili majitelé v návaznosti na okolní přírodu

V jedné z kouepelen nechybí modré prvky

Fotogalerie:

Zdroj: Studio Projekt 

 

Kam pro nábytek?


You must be logged in to post a comment Login