Návštěvy bytů

Víkendové sídlo s puncem originality: Kombinace moderního s původním se povedla na jedničku

Od   | 

Majitelé tohoto domu si přáli jej přestavět na víkendové sídlo. K tomuto účelu se rekonstrukce přiblížila co nejvíce kombinaci moderních nároků na bydlení s espritem doby vzniku domu podtrženým dobovými prvky.

V přízemí byly nosné stěny nahrazeny konstrukcí trámů a sloupů z oceli, což umožňuje vytvoření velkého splývajícího obytného prostoru skládajícího se z kuchyně, obývacího pokoje a jídelny. Přístupy ven byly oproti původnímu řešení, jehož účelem bylo samozřejmě primárně zachovávat ve stavení teplo, zvětšeny na maximum, aby mohli obyvatelé relaxovat v co nejtěsnějším spojení s přírodou. Dřevěné trámy ve druhém patře byly odkryty, což umocňuje vizuální účinek vyššího stropu a dává prostoru venkovský nádech.

V interiéru je hojně využitý pohledový beton. Zdroj: Boom Town

Schodiště jako centrum bytu

Část zdí a příček byla obložena panely z pohledového betonu. Dřevo, které bylo získáno při částečně nutných bouracích pracích, bylo z co největší části znovu použito. Jsou z něj tak postaveny stylové posuvné dveře k toaletě, obložení kuchyňského ostrůvku a další prvky. Schodiště je umístěno v samém srdci přízemí a stává se tak dominantním prvkem prostoru. Místnost se sprchovým koutem v patře těží z velkého okna opatřeného pískovým sklem, které krásně rozptyluje světlo a prosvětluje celý prostor, ale zachovává přitom dostatečné soukromí.

Interiér zdobí lovecká trofej. Zdroj: Boom Town

Ve venkovském stylu

Celou rekonstrukcí se vine osa venkovského stylu, který je zdůrazněný loveckými trofejemi, původním trámovím, barvami, nábytkem v retro stylu a dalšími prvky. Zákoutí pod schody s jídelním stolem je zajímavé skutečností, že v něm najdeme hned několik odstínů dřeva, od trámů, přes schody, stůl, nohy židlí i designovou poličku, a přesto celek působí sladěně a velmi vkusně.

Na přání majitelů tu je volně stojící americká lednice. Zdroj: Boom Town

Kuchyně je oddělena dlažbou

Krásná kuchyně je úsporným způsobem vestavěna do prostorové niky, přesto však je plnohodnotná a vešel se do ní dokonce i malý bar, úložné prostory netradičně poskládané kolem chladničky a stylové otevřené police na drobnosti. Prostor kuchyně opticky odděluje výrazná vzorovaná dlažba. Doplňky, jako je konvička na kávu, mají retro až historický charakter. Celek velmi dobře funguje a do domu se tato kuchyň hodí tak, jako by v něm navzdory modernímu pojetí byla odjakživa.

Když se na kuchyň zaměříme pohledem, který neobsahuje schodiště, jako bychom se najednou dívali do jiného prostoru. Velkorysejšího a světlejšího. Můžeme si tak prohlédnout elegantní bezúchytkové provedení vrchních úložných skříněk, nenápadný vstup do technického prostoru vlevo a hlavně výrazný a hezký kontrast krásného dřeva pod barovým pultem s čistě bílou.

Barové posezení má krásný odstín tmavého dřeva. Zdroj: Boom Town

Krb kraluje přízemí

Stěžejním prvkem spodního propojeného prostoru  je velký krb,za kterým je průhled do sympatického zahradního posezení. Prostor opticky rozděluje na obývací a kuchyňskou část, jeho záři si majitelé mohou užívat jak z krémové kožené sedací soupravy, tak z barového posezení.

Na krb je vidět z kuchyně i obývací části. Zdroj: Boom Town

Dům má krásný dvůr, který nabízí posezení ve stínu dalších budov, zeleň v podobně vzrostlých stromů , takřka nulovou nutnost údržby a velmi snadnou přístupnost přímo k obývacího prostoru a kuchyně. Tmavé kování hezky rámuje výhled a dává potřebný kontrast v interiréu užitým světlejším barvám.

Posezení ve dvoře nabízí stín a soukromí. Zdroj: Boom Town

Kontrast mezi podlažími

Jestliže přízemí více udržuje retro notu a vypadá více jako chalupa nebo letní sídlo, pak patro je pojato zcela moderně, s moderní plovoucí podlahou, sklem a pravidelnými, čistými liniemi. Zde nenajdeme lovecké trofeje, působily by zde jako pověstná „pěst na oko“. Zde mají místo umělecká fotografie, designový nábytek a veselá grafika.

Chodba prvního patra je vymalována bíle. Zdroj: Boom Town

Toaleta s bytelnými posuvnými dveřmi z fošen získaných při rekonstrukci používá stejný motiv dlažby, jako najdeme v přízemí, a vzniká tak jednotící prvek obou pater domu. Vybavení toalety je zcela jednoduché, k dispozici je pouze malé umyvadélko na hygienu rukou.

Posuvné dveře byly vyrobeny ze dřeva získaného při rekonstrukci. Zdroj: Boom Town

Modré okno překvapí

Stejnou poličku z dřevěného masivu najdeme i v koupelně. Kromě tohoto jednotícího prvku zde ale podobnosti končí. Koupelna má jinou, méně výraznou dlažbu, světlé obložení a kontrastní modrý rám okna.

Koupelně dominuje police z masivu. Zdroj: Boom Town

Její součástí je moderní volně stojící vana. Velkorysá velikost okna dodává prostoru nadbytek světla, aniž by utrpělo soukromí. Čistá bílá výmalba na jedné ze stěn jen umocňuje dojem relaxace v doslova světelných lázních. Vrchní částí okna, která již nemusí mít neprůhledný efekt, je možno z vany sledovat vrcholky stromů a noční nebe.

Volně stojící vana láká k relaxaci. Zdroj: Boom Town

Zdroj: Boom Town

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login