Inspirace

Viessmann Vitocal: Vhodné řešení tepelného čerpadla při rekonstrukci

Od   | 

Rádi byste našli tepelné čerpadlo, kvůli jehož instalaci nebudete muset příliš zasahovat do současného systému vytápění? To znamená bez nebo s minimálním bouráním? Pak by pro vás mohlo být řešením monoblokové tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal, jehož použití je vhodné při rekonstrukcích.

Vnitřní jednotka tepelného čerpadla Vitocal 252 A, zdroj: Viessmann

Co je monoblokové tepelné čerpadlo?

Jedná se o technologii tepelných čerpadel v provedení vzduch/voda, která jsou připravena (smontovaná, není třeba dalších úprav) již z výrobního závodu. Velkou výhodou je fakt, že klasickou montáž zvládne provést topenář, nepotřebujete k tomu nikoho dalšího.

Proč si pořídit monoblokové tepelné čerpadlo?

Monobloková tepelná čerpadla jsou nová tepelná čerpadla připravená zejména pro modernizaci – ideální k doplnění stávajícího zdroje, ale i k výměně. Tato tepelná čerpadla v sobě mají nový patent Hydro AutoControl, kde firma Viessmann přebírá veškerou zodpovědnost za topenáře. Protože je možné připojit jak stávající radiátorové okruhy, tak i dva okruhy – například radiátory a podlahové vytápění přímo na tepelné čerpadlo bez potřeby dalšího vybavení (kam patří třeba akumulační nádoba).

 

Tato nová ekologická tepelná čerpadla mají jako chladivo propan, který umožňuje vyšší výstupní teploty – to znamená až 70°C. To je výhodou při využití stávajících radiátorů.

 

Kam se tento typ tepelných čerpadel hodí?

Monobloková tepelná čerpadla se hodí téměř kamkoliv. Jejich velkou výhodou je, že jsou konstruována tak, aby byl jejich provoz tichý – pracují s novým patentem, kde dochází ke splnění velmi nízké hodnoty akustického výkonu i tlaku. Tepelné čerpadlo tak nebude doma rušit ani vás, ani vaše sousedy.

A co servis těchto čerpadel?

U těchto tepelných čerpadel je automaticky vestavěný Wi-Fi modul, to znamená, že má servisní technik přes aplikaci ViCare možnost přístupu a kontroly na dálku. Navíc jsou zde i vestavěné sim karty, takže je tepelné čerpadlo schopno hlásit poruchu a být připraveno na potřebnou optimalizaci.  

 

Dálkové ovládání však můžete mít také vy – díky tomu můžete své tepelné čerpadlo ovládat odkudkoliv.

 

Kolik zabere toto čerpadlo místa?

Oproti klasickým tepelným čerpadlům zabere monoblokové tepelné čerpadlo Vitocal o 60 procent méně místa ve vašem domě. Jsou to kompaktní zařízení se zabudovaným zásobníkem. Díky tomu zabere kolem 0,6 metrů čtverečních.

Tepelná čerpadla Vitocal, zdroj: Viessmann

 

Více informací najdete ZDE

 

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login