HIC testuje

VIDEO: Výtečný kuřecí steak s domácím grilovacím kořením na grilu s infrazářením

Od   | 

Tajemství ve výtečném steaku na grilu je jednak v receptuře a jednak v grilu. A protože nic nenecháváme náhodě přinášíme nejen snadný a výborný recept na kuřecí steak, žampiony a grilovaný ananas, ale zároveň jsme objevili gril vybavený oproti standardním modelům infrazářením, které způsobuje, že maso je skutečně šťavnaté a měkoučké.

Plynový gril Professional Core B3 americké značky Char-Broil je vybaven unikátním systémem TRU-Infrared, který využívá infračervené záření pro přípravu lahodného šťavnatého masa s křupavou kůrkou na povrchu. Gril je vybaven 3 hořáky z nerezové oceli s ovládáním výkonu pro každý samostatně. Praktické elektronické zapalování Piezo je zárukou jejich okamžitého zažehnutí jediným tlačítkem. S integrovaným teploměrem na víku pak budete mít průběžnou teplotu uvnitř stále pod kontrolou. Další boční hořák navíc oceníte při ohřevu omáček, polévek nebo přílohy. Zadní mřížku nad hlavní grilovací plochou využijete snadno pro grilování v mírnějších teplotách nebo pro rozpékání pečiva. Díky kolečkům zvládnete gril také kdykoliv snadno a bezpečně přemístit a jistě využijete i praktický zvětšený úložný prostor v těle grilu, do kterého jednoduše schováte plynovou láhev (do hmotnosti 11 kg). Grilování Vám zpříjemní řada vychytávek jako integrovaný otvírák nebo LED podsvícení chromovaných ovladačů hořáků.

Co je TRU-INFRARED Systém nové generace?

Speciálně tvarovaná mřížka pod roštem prudce zpomaluje proudění horkého vzduchu z hořáků. Infračervené teplo se pak rozšiřuje rovnoměrně na spodní straně roštu a sálá pomalu do jídla nad ním, nevysouší ho tedy. Drobné otvory navíc brání pronikání plamenů, takže se maso ani nepřipaluje. Mřížka dokonce zachytává odkapávající tuk. Ten se pak nedostane do plamenů, ale odpaří se v podobě kouře, který přidává masu ještě intenzivnější chuť a vůni.

 


You must be logged in to post a comment Login