Architektura a design

VIDEO: Stěrky na podlahu, do kuchyně i koupelny. Kterou vybrat a kam pro ni?

Od   | 

Stěrky jsou velkým trendem, který v moderním interiéru už tak nějak zdomácněl. Víte o tom, že nemusejí být jen šedé, ale mohou být různě zbarvené, a to dokonce i v metalických odstínech? Použít je můžeme v celém interiéru od podlah, přes stěny až po nábytek. Přinášíme bohatou inspiraci a informace k tomuto zajímavému materiálu.

Stěrky – povrchy ve znamení elegance a kvality

Stěrka, to je jedinečný povrch s moderním betonovým efektem, který na rozdíl od monotónního šedého betonu existuje v mnoha odstínech i dekorech. Umožňuje nenásilně sjednotit a provázat prvky interiéru v jednotný a nadčasový celek. Stěrky se uplatní ve velkých plochách, tedy především na podlahách a stěnách, ale lze je aplikovat třeba jen na pár metrech, kdy poslouží pro vymezení daných prostor, například když potřebujete opticky oddělit sprchový kout od zbytku koupelny, nebo kuchyňskou část od obývací zóny a podobně. Trendy betonová stěrka zkrátka najde uplatnění všude tam, kde se tradičně používají obklady, ale ve srovnání s nimi je její využití mnohem širší. Nezná totiž žádné omezení ani pokud jde o nepravidelné tvary, díky flexibilitě ji lze aplikovat téměř všude a vždy s jistotou originálního výsledku.

Není stěrka jako stěrka

Pro snadnější orientaci rozlišujeme stěrky cementové a epoxidové. Cementovou stěrku lze otírat vlhkým hadrem a pokud ji ošetříte vrstvou laku, bez problémů obstojí i na tak namáhaném místě, jakým je například plocha za varnou deskou. Epoxidová stěrka představuje zcela nesavý materiál, který je vhodný i do koupelny, a dokonce bez problémů zvládne i zátěž na podlaze a stěnách sprchového koutu.

Sázka na kvalitu

Pojmem mezi epoxidovými stěrkami se stal Betonepox®. Tato stěrka na bázi epoxidu bez přídavku cementu je krásná, ale zároveň velmi praktická. Můžete si vybrat ze stovek odstínů, které lze dokonale sladit s ostatními prvky interiéru, a zároveň si zvolit hrubší či naopak jemně plastický povrch. Betonepox® vyniká bezkonkurenční odolností, tvrdostí a maximální rezistencí vůči vodě, aniž by bylo nutné povrch chránit lakem. Za zmínku stojí i skutečnost, že nezbytná plošná hydroizolace v koupelnách je u této stěrky součástí technologického postupu, jinými slovy, je zahrnuta v ceně materiálu a její realizaci zajišťuje dodavatel. Betonepox® dokáže překlenout i mírné prasklinky v podkladu, dokonce jej můžete aplikovat i na původní obkladačky, takže odpadá nepříjemná práce s jejich případným odstraněním.

 Další ikonickou stěrkou imitující nadčasový beton je Imitace beton®. Tato roky prověřená epoxidová stěrka je též k mání v široké škále barevných odstínů a lze ji nanést na téměř všechny možné povrchy. Navozuje luxusní dojem chladného nadčasového betonu a bezvadně tak zapadá do moderních designových interiérů i exteriérů. Díky neutrálním tónům není problém dokonale ji sladit s dalšími materiály i nejrůznějšími doplňky a dotáhnout sen o stylovém bydlení k dokonalosti.

Aby byl výsledek skutečně dokonalý, svěřte realizaci betonové stěrky specialistům. Mezi jedny z nejpovolanějších patří zaměstnanci společnosti Němec, která se může pochlubit více než dvacetiletým know how. V jejím portfoliu najdete zmíněné povrchy Betonepox® a Imitace beton®, ale i další moderní technologie povrchů, jež se těší velké oblibě u dnešních  architektů, designérů a všech milovníků stylového bydlení .

Obklady versus stěrka

Stále váháte mezi obklady a stěrkou? Pojďme si sečíst všechny výhody stěrek. Kromě moderního a nadčasového designu, díky němuž jim to sluší snad všech interiérech, se jedná o vysoce funkční a praktické povrchy. Při běžném provozu není potřeba je obnovovat, pouze v případě poškození poopravit či zaretušovat. Na rozdíl od výmalby vydrží tak dlouho, dokud vás nepřestanou bavit. V tomto ohledu jde tedy o investici, která se časem určitě vyplatí, jakkoli se stěrky mohou zdát finančně mnohem nákladnější než dlažba či obklady. Pravda je, že cenově nemohou konkurovat obkladům z velkých hobby marketů, ale pokud budete vycházet ze srovnání s kvalitními a designovými obklady, náklady na stěrku většinou nebudou vyšší, nebo můžou být dokonce i dostupnější, protože v ceně je zahrnut nejen materiál, ale i aplikace. A tím se dostáváme k další nesporné výhodě stěrky, kterou je zajištění kompletní realizace ze strany dodavatele. Navíc nevznikají žádné zbytečné odřezy materiálu, jako je tomu v případě dlaždic, což znamená další úsporu. Zákazník platí vždy jen za skutečně provedenou plochu.

Bez ohledu na to, zda stěrka bude představovat velké plochy ve vašem interiéru, nebo bude zdobit jen část stěn, vždy se budete moci pochlubit originálem. Neexistují totiž dvě stěny ve stěrce, které by byly stejné. Vždy se na nich objeví vizuální odchylky, díky nimž jsou tyto povrchy neopakovatelné a jedinečné.

 

Více informací také na NEMEC.eu

 


You must be logged in to post a comment Login