Inspirace

VIDEO: Rohový ventil jedině od Schell. Víme proč!

Od   | 

Dokud se nám doma nerozbije rohový ventil, tak ani nevíme, že ho máme. A právě o tom to je, protože některý se může rozbít relativně rychle a jiný nám zase vydrží i desítky let. A s námi se dozvíte, který to je!

Schell je již dlouhá desetiletí synonymem pro spolehlivé a kvalitně vyrobené rohové ventily. Tradiční německý výrobce své výrobky samozřejmě také pravidelně inovuje a vylepšení se proto dostalo i jeho rohovým ventilům Comfort s filtrem.

Mezi důležité požadavky v sanitárních instalacích rozhodně patří ochrana pitné vody před nečistotami a usazeninami. Nejenže se tím chrání samotné armatury a je tak zajištěna jejich dlouholetá bezvadná funkčnost, ale především se tím přispívá k ochraně samotných uživatelů pitné vody. Firma Schell proto přišla s novou generací svých úspěšných rohových ventilů Schell Comfort. V nich je inovovaný jemný filtr z odolného polyetylénu s velikostí oček pouhých 250 mikronů. Díky tomu je zabráněno průniku nečistot již před vstupem do samotné armatury a přitom nedochází k žádnému snížení průtoku vody. Ten si nastavuje uživatel sám dle svých potřeb prostřednictvím ergonomické rukojeti, která ovládá chod dutého vřetene uvnitř ventilu. Právě ve vřeteni se nachází zmiňovaný speciální polyetylénový filtr. K běžné údržbě ventilu není navíc potřeba odborného zásahu, zvládne jí i laik v oboru sanity. Po uzavření ventilu se filtr jednoduše vyšroubuje z osy rukojeti a krátce propláchne pod proudem čisté vody. Inovací u nových ventilů Comfort je také jejich lehčí chod, uzavírání i otevírání probíhá plynule, lehce, bez jakýchkoliv tlakových rázů.

Statisticky je kvalita pitné vody odcházející z vodáren do rozvodů u nás na velmi vysoké kvalitativní úrovni. Ale právě v leckdy letitých rozvodech a potrubí v domech se do ní mohou dostat nečistoty a uvolněné mechanické usazeniny či vodní kámen. Toto potenciální znehodnocení pitné vody eliminuje právě instalace moderních rohových ventilů Schell Comfort s filtrem. Schell garantuje nejen u těchto rohových ventilů, ale u všech svých výrobků dlouholetou životnost a spolehlivost. Toho je dosaženo použitím vysoce kvalitních materiálů a pečlivého dílenského zpracování v domovské továrně v německém Olpe. Není divu, že odborníci v oboru při montážích upřednostňují kvalitu „made in Germany“ od tradiční rodinné firmy, která příští rok oslaví úctyhodných 90 let své existence.

 

Další informace o rohovém ventilu Schell najdete ZDE

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login