Na zahradě

VIDEO: Příprava na jaro v zahradě. Co všechno se vám na ní bude hodit?

Od   | 

Pokud právě začínáte zahradničit, bude se vám v nové oáze zeleně hodit pár věcí, díky kterým se vám bude nejen lépe pracovat, ale bude se lépe dařiti i zasazeným rostlinám. Rády se s vámi podělíme o naše zkušenosti.

Vsaďte také na správné hnojivo a podporu růstu rostlin.
Zdroj: Mountfield

Bez čeho se v zahradě neobejdete je zahradnický substrát, rašelina a mulčovací kůra. Minimálně jeden pytel od každého byste měli mít stále po ruce, to proto, že je třeba zasadit nebo přesadit rostlinku, případně doházet chybějící zeminu. Dále budete potřebovat nejrůznější hnojiva a nejen pro zahradníky – nováčky jsou k dispozici probiotika, která pomohou k zasazeným rostlinkám lépe a rychleji vyrůst.

Nářadí bez kterého se neobejdete

Je zcela zřejmě, že budete potřebovat malou zahradní lopatičku a motyčku, samozřejmostí jsou rýče, vidle a hrábě. Při jejich výběru dbejte na ergonomické uchycení, díky kterému vás tolik nebudou bolet záda. Nezapomeňte na kolečko, k dispozici můžete mít i plastové, které není tolik těžké a dobře se s ním manipuluje i ženám, případně dětem. Budete potřebovat i zahradní techniku. V posledních letech patří k velmi oblíbeným AKU zahradní stroje, u kterých nepoužíváte přívodní kabel ani nemusíte dolévat benzín. Rozhodnete-li se pro AKU zahradní stroje, doporučujeme pořídit jednu řadu od jednoho výrobce. Proč? Stačí vám jen jedna baterie, kterou můžete použít do všech přístrojů tedy sekačky, plotových nůžek, provzdušňovače atd. 

Vsaďte na AKU zahradní stroje. Zdroj: Mountfield

 

 


You must be logged in to post a comment Login