Architektura a design

VIDEO: Možnosti venkovního stínění. Kterému dát přednost a proč?

Od   | 

Chcete si pořídit venkovní zastínění oken a váháte mezi venkovními žaluziemi, screenovými roletami a hliníkovými roletami? Jaký je mezi nimi rozdíl a podle čeho vybírat?

Pokud nám jde jen o ochranu proti sluníčku, chceme tedy stín, tak všechny tři výrobky nám velmi dobře poslouží. Každý z nich má ale určité vlastnosti, které budou určující při rozhodování. Hlavní výhodou hliníkových rolet je v létě ochrana před slunečním svitem a v zimě pak zabraňují úniku tepla ven. Taky působí jako bezpečnostní prvek, protože silné dvoustěnné lamely odradí každého zloděje. Jako jediný z těchto tří výrobků nám dokáže při úplném zatažení úplně zatemnit.

U venkovních žaluzií zase oceníme možnost plynulé regulace světla. Lamely můžeme nastavit do určité výšky a zároveň je můžeme naklopit podle momentální situace, jak potřebujeme, aby světlo pronikalo dovnitř.

Screenové rolety jsou moderní prvek. Základem je geniálně vymyšlená outdoorová látka, který funguje jako proti tepelný štít. Ztlumí svit slunce a my sedíme v příjemném chládku, ale my nepřicházíme o pohled ven. Materiál je totiž průhledný.

Více v našem videu:

 

www.MARON.cz

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login