Osvětlení

VIDEO: LED pásky jako hlavní zdroj osvětlení v místnosti

Od   | 

LED pásky se dají použít i jako hlavní osvětlení interiéru. Pokud chcete mít opravdu jednoduchý funkční interiér a nechcete v něm upozorňovat na dekorativní svítidla, tak si posviťte LED páskami. Toto méně obvyklé řešení osvětlení je třeba zkonzultovat a předem připravit prostor, zejména vývody elektřiny a další stavební úpravy, které umožní instalovat LED pásky přesně tam, kam potřebujete.

LED páskami můžete vytvořit i umělecké dílo na stěně. Zdroj: Aulix Lighting

LED pásky umisťujeme do hliníkových profilů, které jsou buď skryté, nebo přiznané. Prostor pro ně je zapotřebí předem definovat. Díky vysoké kvalitě a hlavně svítivosti LED pásků je dnes můžeme použít právě i jako hlavní osvětlení v místnosti.

LED pásky jsou v profilu opatřeny krytem, tzv. difusorem. LED čipy tak neprosvítají a je vidět jen homogenní světlo, které neoslňuje. U LED pásků je výhodou i jejich funkční variabilita – stmívání, možnost měnit teplotu barvy, čímž v prostoru vytvoříte jedinečnou atmosféru. Toto neviditelné, subtilní osvětlení, které přesto zastane funkci žárovky, se dá použít i do venkovních prostor (varianty s ochranou IP), nebo do vlhkých prostředí jako třeba koupelna.

LED pásky můžeme použít i venku. Jen je potřeba dbát na dostatečné IP krytí. Zdroj: Aulix Lighting

Náš TIP:

A pokud už doma máte osvětlení vyřešené a nechcete rekonstruovat, pořiďte si pro doplňkové osvětlení jednoduchou sadu LED pásku do zásuvky, kterou snadno nalepíte třeba pod postel.

Nalepit se dají i pod postel. Zdroj: Aulix Lighting

Fotogalerie:

 

LED pásky a další informace získáte ZDE


You must be logged in to post a comment Login