Osvětlení

VIDEO: Kam se hodí přisazená stropní svítidla a jak je správně vybrat?

Od   | 

Ne vždy je prostor vhodný pro výrazné závěsné svítidlo. Co v tom případě dělat?

Přisazená stropní svítidla se hodí do prostor s nízkým stropem, nebo tam , kde by závěsné svítidlo překáželo.
Zdroj: Aulix Lighting

Tam, kde by závěsné svítidlo překáželo, použijeme stropní přisazené svítidlo. A to buď s přímým, nebo nepřímým osvětlení. Přímé osvětlení, tady takové, které logicky svítí přímo do prostoru, doporučujeme zejména do chodeb, kde potřebujeme pořádně vidět. Nepřímé osvětlení, to jsou svítidla, jejichž světlo se odráží třeba od stropu zpátky do místnosti (vzniká rozptýlené světlo). Hodí se například do ložnice nebo do dětského pokoje. Výhodou je i to, že pokud právě ležíte v posteli, tak vám světlo nesvítí přímo do očí.

Nepřímé osvětlení zakomponujte například do dětského pokoje.
Zdroj: Aulix Lighting

Stropní přisazená svítidla jsou moderní, jednoduchá, nejsou výrazná v prostoru, čistě plní svoji základní funkci. Když si nejsme jisti výběrem velikosti, nevíme, kolik wattů, resp. lumenů do dané místnosti potřebujeme, vždy je lepší vybrat svítidlo větší s možností stmívání.

Náš tip:

Do některých místností se hodí přisazená světla s pohybovým čidlem. Třeba ve spíži navazující na kuchyni. Tam se chodí často a je pohodlné, když nemusíte hledat vypínač. V některých případech se v interiéru hodí i do chodby.

Někdy se u světel hodí i pohybové čidlo. Zdroj: Aulix Lighting

Fotogalerie:

 

Všechny typy svítidel můžete vybírat a rovnou koupit na AULIX.CZ

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login