Koupelny

VIDEO: Jednoduchý nápad jak obkladem vyšperkovat koupelnu

Od   | 

Kromě toho, že musí být koupelna praktická, měla by být i krásná, a to dlouho. Jednu takovou jsme navštívili. Nejen zajímavě navržený obklad, ale i vybavení vytvářejí z nevelkého prostoru příjemnou oázu očisty a relaxace.

Celkovou atmosféru koupelnového prostoru vytvářejí velkoformátové dlaždice (120 x 120 a 120 x 240 cm) z kolekce NA. ME. italského výrobce Mirage, jejichž jemný odstín získal jméno po vápencových plošinách střední části francouzského Burgundska, tedy Bourgogne. Ten je do nik nařezán vodním paprskem, přesně podle designu koupelnového radiátoru Stradivari  (570 x 1600 mm) z broušeného nerezu. Vzdušný dojem v koupelně zajišťuje bezrámová sprchová zástěna, která je do podkroví navržená na míru prostoru a spojená pouze jednoduchými panty. Efekt umocňuje absence sprchové vaničky, ve sprše je použita dlažba a subtilní odtokový žlab Advantix Vario firmy Viega. Vana je z materiálu Quaryl© a poskytuje příjemnou relaxační koupel, vybavená je termostatickou baterií určenou k montáži do jejího okraje. 

Dokonalým šperkem celé koupelny jsou baterie. Pocházejí z řady Axor Starck Shower Collection a jsou zajímavé mimo jiné i tím, že všechny moduly jsou násobky dvanácti, to znamená, že ruční sprcha má rozměr 12 x 12 cm, modul podomítkové termostatické baterie je 12 x 36 cm atd. Do kolekce patří i subtilní hlavová sprcha poskytující řadu proudů. Zamilujete se vzápětí, co ji vyzkoušíte. Voda obohacená vzduchem je velmi příjemným, osvěžujícím a nenapodobitelným relaxem.

Hranaté keramické umyvadlo Premium firmy Catalano je doplněno nepřehlédnutelnými bateriemi firmy Axor rovněž z dílny světově uznávaného návrháře Philippa Starcka. To vše na nábytkové skříňce vyrobené na míru v kombinaci materiálů mořený dub a kompaktní černá deska. Zrcadlo nad skříňkou je vestavěné. 

Vzhledem k tomu, že koupelna patří k ložnici a je tedy druhou v bytě, rozhodli se manželé sem umístit i toaletu. Model Sensowash Slim patří mezi špičky na trhu, je z kolekce ME by Starck a je vybaven bidetovou sprškou. Ta umožňuje omytí intimních partií různými proudy, osoušení, má vyhřívané sedátko, které se navíc při přiblížení samo zvedne, a  mnoho dalších funkcí, které je možné ovládat dálkově nebo z mobilního telefonu. Nechybí samosebou ani designově sladěné ovládací tlačítko z kolekce Square II firmy Tece.

 

REALIZACI KOUPELNY ZAŘÍDILA FIRMA KOZÁK BATH AND INTERIOR

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login