Architektura a design

VIDEO: Jak s výrobky od Grohe ušetřit za vodu

Od   | 

Platíte vysoké účty za spotřebu vody? Možná je to zbytečné, stačí totiž vyměnit některé zařízení v koupelně a uvidíte, jak půjdou účty za vodu dolů. S výrobky od Grohe je to totiž hračka.

S odbornicí Adélou Stejskalovou z firmy Grohe na téma úspora vody v koupelně.

Čím bychom měli začít?

Rozhodně výměnou baterií, které díky dnešním technologiím uspoří opravdu až stovky litrů vody měsíčně.

 Jaké by tedy neměli chybět?

Ve sprchovém koutu a u vany by měly být termostatické baterie, na kterých nastavíte požadovanou teplotu vody, takže zbytečně neodtéká, než se namíchá požadovaná teplota. A je doplnit hlavovou a ruční sprchou s funkcí ECO JOY.

Co umí?

Voda je provzdušňována, takže je spotřeba vody mnohem menší. Může to být až o 50%, přitom to ale uživatel vůbec nepozná. Sprchujete se pod velmi příjemným proudem vody. 

Já vím, že Grohe má úžasný sprchový systém SMART CONTROL, co všechno umí?

Jde o chytrý sprchový systém, na kterém si můžete nastavit teplotu i objem vody do budoucna. Proto pro další sprchování tak nemusíte nastavovat průtok ani teplotu, a ušetříte tak spotřebu i náklady na ohřev vody.

V koupelně používáme i umyvadlo, jak u něj můžeme šetřit vodu?

Ano, naše baterie mohou mít technologii SILK MOVE ENERGY SAVING. To jsou baterie, u kterých teče studená voda, pustíme-li vodu a páka je ve středové poloze. Pokud chceme vodu teplejší, musíme s pákou otočit. Používáme to při běžném mytí rukou, napuštění kýble apod. Zase v tomto případě šetříme energii za teplou vodu. 

To rozhodně stojí za to vyměnit, předpokládám, že prohodit stávající baterii za novu není žádný problém.

Určitě ne, je to otázka pár minut, navíc i naše umyvadlové baterie mají funkci EKO JOY, tedy jsou vybaveny perlátorem, který provzdušňuje vodu. Uživatel to vůbec nepozná.

Právě jste se dozvěděli, jak snadné je ušetřit za vodu, stačí vyměnit stávající baterie za nové – ty od Grohe s funkcemi ECO JOY a SILK MOVE ENERGY SAVING. Koupíte je v běžné obchodní síti.

 

Více informací na stránkách grohe.cz

 

 


You must be logged in to post a comment Login