Architektura a design

VIDEO: Edge – koupelnový šperk od designéra J. M. Massauda

Od   | 

Víc jak deset let po první kolekci vytvořené ve spolupráci s Jean-Marie Massaudem představuje AXOR novou kolekci baterií pod názvem Edge. Jejím tvarům znovu vtiskl podobu tento známý francouzský designér a HomeInCube byl u toho, když byla světu prvně představena.

Baterie překračuje hranice z estetického i technického hlediska: asymetricky spojené kostky dávají vzniknout působivému celku; díky použití diamantů při výrobě vznikají ultra přesné hrany a plochy. Zčásti i zušlechtěné jemnými strukturami a s možností individualizace některým z exkluzivních povrchů AXOR FinishPlus.

AXOR Edge je k dostání pro umyvadlo, vanu, bidet a s různými termostatickými moduly i pro sprchu.

AXOR Edge je masivní a filigránský zároveň. Symetrie ploch a hran, asymetricky spojených. Trojrozměrnost nové baterie, zčásti obohacená jemnou strukturou, se stává novým hmatovým zážitkem s maximem lesku a jasu. Kdo chce raději minimalistickou baterii, rozhodne se pro provedení bez struktury. Zušlechtění může mít podobu některého ze sedmi lesklých povrchů AXOR FinishPlus: od Polished Gold po Polished Black Chrome. Jsou vyráběny na nejvyšší technické úrovni ve vakuových komorách AXOR pomocí metody PVD (Physical Vapour Deposition). Hi-tech technologie, která povrchu dodává větší odolnost a delší životnost, ale především netušenou brilanci a novou barevnost pro luxusní koupelny.

„Ve spolupráci s AXOR jde vždy o vytvoření perfektního zážitku pro zákazníka. S AXOR Edge jsme jeho požadavky převedli na vyšší úroveň – z objektu každodenní potřeby jsme vytvořili skulpturu. Každý produkt z kolekce je víc než jen koupelnová baterie – jsou to šperky, mistrovské kousky, mimořádné architektonické skulptury, vyfrézované z jednoho bloku mosazi a zušlechtěné pomocí osobních povrchů na přání. Skutečné, funkční umělecké dílo, které sdílí intimitu života: to je pro mě luxus“, říká Jean-Marie Massaud.

Přesnost jako základ pro brilanci

Pro zhotovení perfektních ploch a hran se používá diamantový stroj nejnovější generace vyvinutý speciálně pro výrobu AXOR Edge. Diamantový nástroj známý z vesmírného a laserového průmyslu vyfrézuje fazety přesně v úhlu 45°, tak aby se spolu přesně setkávaly. Se stejnou vysokou přesností vznikají také jemné detaily struktury: diamanty brousí povrch masivního bloku mosazi s mikrometrovou přesností. Linii za linií tak ve více krocích vznikají přesné pyramidové bloky, které odráží fascinující hru světla a stínů – završení drahocenného šperku.

AXOR vyvíjí, konstruuje a vyrábí baterie, sprchy a doplňky pro luxusní koupelny a kuchyně dovedné k dokonalosti. Na nejvyšší estetické a technické úrovni vznikají avantgardní unikátní kousky a kolekce – některé z nich dnes patří v rámci designu koupelen k nejvýznamnějším klasickým produktům. Všechny v sobě nesou požadavek „Form Follows Perfection“ – nepřestat s vývojem dříve, než už nebude co doplnit nebo odstranit. Ve spolupráci s celosvětově uznávanými designéry, mimo jiné Philippem Starckem, Antoniem Citteriem, Jean-Marie Massaudem a Patricií Urquiolou, tak už více než 25 let vznikají designové objekty udávající směr budoucího vývoje. AXOR je značka skupiny Hansgrohe.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login