Na zahradě

VIDEO: AKU zahradní technika pouze na jednu baterii!

Od   | 

Obtěžuje vás tahat elektrický kabel za sekačkou nebo stále do ní dolévat benzín? Pořiďte si AKU sekačku nebo další AKU zahradní nářadí a budete mít po starostech. V našem svižném videu vám poradíme, jak stroje správně vybrat a uvidíte, kteří pomocníci mohou posloužit na vaší zahradě.

Všechny AKU stroje pohánějí špičkové, elektronikou řízené lithiumiontové baterie, které představují nejmodernější technologii opakovaného uchovávání elektrické energie (neboli akumulátorovou) na světě. Ve srovnání se staršími niklovými články jsou výrazně výkonnější a vydrží pracovat mnohem déle (až 180 minut). Díky vyšší kapacitě totiž dokážou uchovat až 4x více energie než starší typy baterií. Relativně vysoká kapacita je přitom vtěsnaná do malého objemu, takže baterie mohou být mnohem lehčí. Navíc nemají
paměťový efekt, nemusí se formátovat, netrpí znatelným samovybíjením a neklesá výkon baterie v průběhu jejího vybíjení. Nemusíte mít obavy ani z dlouhého nabíjení. Moderní nabíječky dokážou baterii nabít za pár desítek minut a ty nejrychlejší zvládnou nabití 2Ah baterie za půl hodiny, což Vám vystačí akorát tak na krátkou přestávku na osvěžení. A pokud chcete pracovat bez přestávek, můžete dokoupit další baterii a nabíjet je střídavě. Všechny baterie disponují LED indikací stavu nabití.

AKU sekačka Greenworks GD60LM51SP 60V, zdroj: Mountfield

Stroje: Výkonné, tiché i ekologické

Pozadu ve výhodách nezůstávají ani samotné stroje, které baterie pohánějí. Jsou výkonné, dynamické a nezávisíte přitom na přívodu elektřiny či délce prodlužovačky. Nemusíte sledovat každý krok, abyste náhodou nezakopli o napájecí kabel, případně ho nepřesekli. Stroje se snadno ovládají, jsou tiché a spolehlivé. Není nutné složitě startovat – zapnou se okamžitě stisknutím tlačítka. Nevydávají žádné exhalace a šetří životní prostředí. Nemusíte dokupovat drahý benzin a hlídat, jestli je nádrž plná. A oproti benzinovým
spalovacím motorům jsou u AKU zahradní techniky daleko levnější a jednodušší také údržba a servis, například nemusíte měnit filtry či olej. Výkonnější AKU stroje v poslední době pohánějí čím dál oblíbenější bezkartáčové (bezuhlíkové) motory. Místo komutátoru s uhlíkovými kartáči v nich pracuje elektronika, což zjednodušuje konstrukci. Motor se méně zahřívá, je jednodušší a tudíž téměř bezporuchový, ale přitom má vyšší výkon i krouticí moment. Elektronické řízení otáček umožňuje přesné nastavení krouticího momentu při rozdílném zatížení motoru, takže si motor vezme vždy jen odpovídající množství energie. Díky tomu jsou stroje s tímto motorem výkonnější, všestrannější, tišší a vydrží déle pracovat.

 

VÍCE INFORAMCÍ NAJDETE TAKÉ NA: MOUNTFIELD.CZ

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login