Koupelny

VIDEO: 3D obklady a bílé baterie. Jak dopadla rekonstrukce 30 let staré koupelny?

Od   | 

Koupě domu byla jen začátek snu o novém bydlení. Stavba totiž byla kolaudována před třiceti lety, a právě tomu odpovídal i vzhled interiéru, koupelnu nevyjímaje. Pojďte se s námi podívat do podkroví, kde byla nedávno dostavěna fungl nová koupelna. Přestože je v této oáze očisty trendy černá barva, majitelka zvolila přesný opak – bílou. Více o nadčasové podkrovní koupelně v naší reportáži.

Na první pohled působí koupelna nestísněným dojmem, přesto má jen něco málo přes 7 m2. Je to díky zvoleným materiálům – zařizovací předměty, jako je umyvadlo, vana i toaleta jsou v bílé barvě, která rozhodně přispívá k elegantnímu vzezření. K nim jsou podle současného módního diktátu zvoleny také všechny bílé doplňky. Splachovací tlačítko ovládání toalety, všechny baterie, vypínače i zásuvky a samozřejmě i koupelnový radiátor. Oříškem byly detaily ve sprchovému koutě, jako je například zakončovací lišta či panty, které se nakonec podařilo majitelům najít u zcela nové kolekce sprchových dveří. Nás v redakci zaujalo také řešení sprchového žlabu. Mřížky jsou k dostání v naprosté většině chromové, což se do tohoto provedení koupelny nehodí, a tak tu je zvolen sprchový žlab s vloženým roštem, do kterého je ukotvena dlažba použitá na podlaze. Ta má dekor dřeva a je zvolena s ohledem na barvu koupelnové skříňky. Doplňují ji velkoformátové obklady v pískovém odstínu, ve sprchovém koutu je pak 3D provedení, které dodává koupelnovému prostoru originalitu a šmrnc.

Zařizovací předměty jsou od firem:

Koupelnový radiátor Zehnder Kazeane (Zehnder), www.zehnder.cz

Obklady a dlažba Exence Amber a obklad Kone 3D Line White a Kone White ( vše Atlas Concorde), www.lkozak.cz

Vanová a sprchová baterie z kolekce Ecostat, ruční sprcha Rainfinity, stojánková umyvadlová baterie Talis E (vše Hansgrohe), www.hansgrohe.cz

Ovládací tlačítko toalety, TECE Square, www.tece.cz

Toaleta ME by Starck a umyvadlo na desce kolekce LUV (obojí Duravit), www.besta.cz

Vana Freedom W, www.ravak.cz

Sprchový kout na míru, www.hueppe.cz

Sprchový žlab s vloženým roštem, www.tece.cz

Stropní a závěsné osvětlení včetně zvětšovacího zrcátka, www.aulix.cz

Vypínače a zásuvky Schneider Electric, www.vypinac.cz

Nábytková skříňka je vyrobená na míru truhlářem, email: kuchyne.beran@atlas.cz

 

You must be logged in to post a comment Login