Obývací pokoje

Venkovský styl modernímu interiéru sluší. Víme, jak mu dát vyniknout, aby měl váš domov správné grády!

Od   | 

Ještě nedávno se venkovský styl poměrně jednoznačně vymezoval od toho moderního. Jenže návrháři si uvědomili, že moderní jednoduché linie se mnohým mohou zdát studené. A tak ke strohým liniím začali přidávat prvky, které sestavu zútulňují. Používají k tomu ten nejpřirozenější materiál – dřevo.

Dřevo v kombinaci se zvířecí kůží vnáší do interiéru silnou venkovskou atmosféru

Nechávají ho ovšem v původní podobě a jen ho povrchově upravují, aby v našich domovech mohl dlouhodobě sloužit. Nejtypičtějším rysem bývá ponechaná kůra, viditelné letopočty, suky a tam, kde se to hodí, zůstávají i větve. Nebo přinejmenším jejich části.

Dřevěnou desku stolu kombinujte s podnoží z jiného materiálu. Tím docílíte vyváženosti.

Dřevěnou desku stolu kombinujte s podnoží z jiného materiálu. Tím docílíte vyváženosti.

V kuchyních je takový prvek nejčastěji proměněn v barový pult, přídavný stolek, ve větších místnostech to je samostatný stůl nebo lavice. U obývacích stěn to mohou být police, případně dvířka, ale to jen tehdy, pokud nejsou dominantní částí sestavy. Vždy to je jen určitý detail, který strohý styl zjemní a evokuje majiteli blízkost přírody. V koupelnách se tento prvek používá už delší dobu. Z neopracovaného dřeva bývají desky pod umyvadlem nebo police.

Ve vstupu nechybí pořádná lavice.

Ten správný náboj získáme i jedním solitérem

Samostatnou kapitolou jsou solitéry. Například stolní i stojací svítidla jsou tvořena základnou vyrobenou z kmene stromu, přičemž stínítka bývají zcela jednoduchá (látka, sklo, plast). Surové dřevo najdeme v detailu i u křesílek, židliček a podnožek.

Trojnožka místo nočního stolku. Dřevěné nožky dodávají útulný podtext místnosti.

Trojnožka místo nočního stolku. Dřevěné nožky dodávají útulný podtext místnosti.

Nebojte se kombinovat

Ptáte se, jak takový prvek působí v moderním interiéru? Nemusíte se obávat, že by ztratil „glanc“. Naopak, prvek, který jako byste našli přímo v lese a přinesli ho domů, dodá domovu punc originality. Nechcete-li nábytek, kde se kombinují venkovské i moderní prvky, pak si můžete domov vyšperkovat solitéry venkovského stylu. A až vás omrzí, přesunete je do venkovského sídla.

Dekoračními prvky ze surového dřeva lze zajímavě doplnit interíér

Dekoračními prvky ze surového dřeva lze zajímavě doplnit interíér

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login