Kuchyně

Jak na venkovskou kuchyň? Máme recept!

Od   | 

Trávíte léto na chatě nebo chalupě a přemýšlíte, že by vaše kuchyň zasloužila trochu oživení? Nebo teprve plánujete její zařizování? Nechejte se inspirovat našimi nápady, které vaší venkovské krásce dodají to správné kouzlo!

Nebudeme si nic nalhávat, do venkovského interiéru nejlépe zapadne dřevěný nábytek z masivu, a pro kuchyň to platí dvojnásob. Pokud máte rádi zakulacené tvary, rustikální provedení s oblými prolisy určitě do svých plánů zahrňte.

Typické provedení rustikální kuchyně. Zdroj: Livit

Jestli to rozloha místnosti dovoluje, určitě také zvažte zakomponování kuchyňského ostrůvku nebo baru. Jak jinak než z masivu. Tento prvek jasně vymezí prostor pro přípravu pokrmů a čas strávený u jídelního stolu.

Ozdobte si kousek stěny vzorovanými dlaždicemi. Zdroj: Real Homes

Když už jsme v přírodě, nabízí se barva kuchyňských dvířek v přírodních tónech, ale nemusíte se na ně omezovat. Fantazii se meze nekladou, takže si bez okolků vyberte právě ten odstín, který je vašemu srdci nejbližší. Pokud se vám už omrzela barva původních skříněk a nechcete zbytečně investovat do jejich výměny, jednoduše vezměte štětec a přední plochy natřete podle vašeho gusta.

Mentolová barva stále frčí! Zdroj: Real Homes

Stejně jako jakákoliv jiná, i venkovská kuchyně by měla být především praktická a funkční. Určitě nešlápnete vedle, když si sem pořídíte moderní spotřebiče. Chcete si přece čas na chalupě užít s rodinou a přáteli. Sklokeramická nebo indukční varná deska proto nebudou žádnou překážkou, naopak, kombinace něčeho „starého“ s novým může mít naprosto dokonalý efekt.

Moderní spotřebiče nejsou v rustikální kuchyni překážkou. Zdroj: Livit

A co s původní dlažbou, přiznanými cihlami nebo trámy? Ty do kuchyně na venkově neodmyslitelně patří, takže buďte pyšní na to, že tyto klenoty ve vaší chalupě zůstaly. Vždy, když se tu ocitnete, dýchne na váš atmosféra starých časů, kdy tady vařila třeba vaše prababička.

Kamenná dlažba nebo přiznané trámy by na chalupě neměly chybět. Zdroj: Real Homes

Pokud byste se přece jen chtěli pustit do výměny podlahy, zkuste něco netradičního a originálního. Vzorované dlaždice mohou krásně vyniknout nejen v bílé kuchyni a zároveň vám nahradí koberečky, běhouny a předložky, na kterých si sice ohřejete nohy, ale pro běžný provoz v kuchyni jsou vyloženě nepraktické.

Podlaha z vzorovaných dlaždic a keramický retro dřez. Venkovská kuchyně jak se patří. Zdroj: Thomas Kuoh

Na závěr nezapomeňte ani na útulnou atmosféru jídelního koutu. Dřevěné židle a stůl v přírodním barevném provedení dodají kuchyni ten správný venkovský šmrnc a strávníci se sem budou jen hrnout!

Přírodní barvy podlahy i jídelního nábytku vytváří ten pravý pocit tepla domova. Zdroj: Real Homes


You must be logged in to post a comment Login